05:24 2020 Lapkričio 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1901
 • RUB90.3507
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (638)

  Pasak premjero Sauliaus Skvernelio, maksimali suma, kurią Lietuva sumokėtų už vakcinas, sudaro apie 125 mln. eurų

  VILNIUS, lapkričio 11 — Sputnik. Vyriausybė trečiadienį pritarė Sveikatos apsaugos ministerijos siūlymui įsigyti 1,5 mln. vakcinos nuo koronaviruso dozių iš farmacijos įmonių "Sanofi" ir GSK.

  Vladimiras Putinas
  © Sputnik / Алексей Никольский

  Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga teigė, kad sprendimais siekiama užsitikrinti, jog Lietuva turėtų pakankamą kiekį veiksmingų vakcinų. Vyriausybė yra apsisprendusi įsigyti jų tokį kiekį, kad pakaktų paskiepyti 70 procentų šalies gyventojų.

  Savo ruožtu ministras pirmininkas Saulius Skvernelis yra teigęs, kad maksimali suma, kurią Lietuvai už vakcinas tektų sumokėti, gali sudaryti apie 125 mln. eurų. Jis taip pat pabrėžė, kad perteklių Lietuva galėtų parduoti Rytų partnerystės šalims.

  Lietuva jau anksčiau yra priėmusi sprendimą iš farmacijos kompanijos "AstraZeneca" įsigyti 1,86 mln. dozių vakcinų, o iš "Janssen Pharmaceutica NV" — 1,24 mln. dozių. 

  SAM primena, kad Lietuva siekia įsigyti 70 proc. šalies gyventojų paskiepyti reikalingą vakcinų kiekį, taip pat vakcinų įsigijimus diversifikuoti tarp kelių gamintojų. Atsižvelgiant į medikų rekomendacijas, toks vakcinų kiekis reikalingas kolektyviniam imunitetui susiformuoti.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (638)

  Dar šia tema

  Lietuvoje per parą — 14 mirčių nuo COVID-19 ir 1433 nauji atvejai
  Poderskis perspėjo apie galimus sutrikimus su testavimu dėl COVID-19
  Tegai:
  vyriausybė, COVID-19, vakcina

  Svarbiausios temos