21:16 2020 Lapkričio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1890
 • RUB90.0123
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Už įstatyme nustatytų reikalavimų nevykdymą patalpų savininkui grės bauda iki 60 eurų, už pakartotinį nusižengimą — iki 120 eurų

  VILNIUS, lapkričio 11 — Sputnik. Seimas priėmė sprendimą dėl administracinės atsakomybės už draudimo rūkyti balkonuose nesilaikymą, praneša Seimo kanceliarijos spaudos tarnyba.

  Spalio pradžioje deputatai priėmė įstatymo pataisas, kuriomis nutarta nuo kitų metų drausti rūkyti daugiabučių namų balkonuose, terasose, lodžijose, nuosavybės teise priklausančiuose atskiriems savininkams, kai bent vienas namo gyventojas prieštarauja rūkymui.

  Dabar jau priimtas sprendimas dėl baudų. Už naujas nuostatas balsavo 44 Seimo nariai, prieš — 7, susilaikė 21 parlamentaras.

  Už įstatyme nustatytų reikalavimų nevykdymą patalpų savininkui grės bauda nuo 30 iki 60 eurų, už pakartotinį nusižengimą — bauda nuo 60 iki 120 eurų.

  Šiuo metu tabako gaminių ar susijusių gaminių vartojimo ar jų turėjimo ribojimo pažeidimas užtraukia įspėjimą arba baudą nuo 20 iki 50 eurų, už pakartotinį nusižengimą gresia bauda nuo 50 iki 90 eurų.

  Įstatyme taip pat įtvirtinta, kad pastato (buto) savininkas ar kitas fizinis asmuo, kuris naudojasi butu ir jame rūko, privalo užtikrinti, kad tabako dūmai nepatektų į kito savininko pastato patalpas.

  Pareigūno reikalavimu buto arba patalpos savininkas arba kitų daiktinių teisių turėtojas turės šiam pareigūnui nurodyti asmens, kuris rūkė buto ar patalpos balkone arba terasoje duomenis (vardą, pavardę ir gyvenamosios vietos adresą).

  Dar šia tema

  Mokslininkai nustatė ryšį tarp elektroninių cigarečių rūkymo ir plaučių vėžio
  Mokslininkai įvardijo naują rūkymo keliamą žalą
  Gydytojas išsklaidė mitą apie rūkymą ir sportą
  Tegai:
  bauda, rūkymas

  Svarbiausios temos