00:00 2020 Gruodžio 03
Tiesioginis eteris
 • USD1.2066
 • RUB91.3194
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Lietuva siekia įsigyti 70 proc. šalies gyventojų paskiepyti reikalingą vakcinų kiekį — toks vakcinų kiekis reikalingas kolektyviniam imunitetui susiformuoti

  VILNIUS, lapkričio 11 — Sputnik. Ministrų kabinetas per trečiadienio posėdį pritarė SAM siūlymui įsigyti farmacijos kompanijos "AstraZeneca" vakcinos transportavimo paslaugas ir skirti 20 tūkst. eurų šioms paslaugoms įsigyti.

  Kaip praneša ministerijos tarnyba, kartu su kitomis ES šalimis dalyvaudama bendrame Europos Komisijos organizuojamame vakcinos pirkime, Lietuva jau apsisprendė iš "AstraZeneca" įsigyti 1,86 mln. vakcinos dozių, kai tik vakcina bus pagaminta.

  Išankstinės pirkimo sutartys taip pat yra sudarytos su farmacijos kompanijomis "Janssen Pharmaceutica NV" ir "Sanofi-GSK".

  Lietuva siekia įsigyti 70 proc. šalies gyventojų paskiepyti reikalingą vakcinų kiekį, taip pat vakcinų įsigijimus diversifikuoti tarp kelių gamintojų. Atsižvelgiant į medikų rekomendacijas, toks vakcinų kiekis reikalingas kolektyviniam imunitetui susiformuoti.

  Vakcinos pateks į rinką tik užbaigus jų klinikinius tyrimus.

  Lapkričio 7 dieną visoje respublikoje įvestas karantinas, kuris tęsis tris savaites. Šalies valdžia neatmeta griežtesnių apribojimų, jei įvestos priemonės neužkirs kelio infekcijos plitimui.

  Per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 1 433 nauji COVID-19 atvejai ir 14 mirčių. Iš viso Lietuvoje nustatyti 28 262 viruso atvejai. Šiuo metu serga 21 339 žmonės, pasveiko tik 6 608 pacientai. 78 306 žmonės izoliuojasi.

  Dar šia tema

  Visi saugūs. Putinas įsitikinęs vakcinų nuo COVID-19 veiksmingumu
  "AstraZeneca" atideda vakcinos nuo COVID-19 pristatymo į JK terminus
  Sinkevičius mano, jog Lietuva vakciną nuo koronaviruso gali gauti šiais metais
  Tegai:
  koronavirusas, vyriausybė

  Svarbiausios temos