16:37 2020 Gruodžio 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.2159
 • RUB90.0679
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Pasak ministro, buvęs įstaigos vadovas visiškai prarado jo pasitikėjimą ir anksčiau jis patarė Čaplinskui "pasielgti vyriškai" ir pačiam palikti postą

  VILNIUS, lapkričio 12 — Sputnik. Buvęs Užkrečiamųjų ligų ir AIDC (ULAC) vadovas Saulius Čaplinskas buvo atleistas, nes visiškai prarado ministro pasitikėjimą, savo Facebook paskyroje atsistatydinimą pakomentavo sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

  "Ačiū, kad išdrįsote"

  Sveikatos apsaugos ministerijos vadovas pažymėjo, kad prie publikacijų apie Čaplinską pateikiami "politinio susidorojimo" pareiškimai, tačiau ULAC vadovas buvo atleistas už šiurkščius darbo drausmės pažeidimus ir pavestų pareigų nevykdymą.

  "Ačiū, kad išdrįsote" — tokius žodžius išgirdau jau ne iš vieno buvusio ir esamo ULAC darbuotojo. Galima bandyti tik įsivaizduoti, kokie buvo ULAC vadovo darbo metodai, kad darbuotojai, užuot kalbėję apie problemas institucijoje, apsispręsdavo ją palikti. O ir palikę tik pašnibždomis drįsta pasidžiaugti pokyčiais institucijoje", — sako ministras.

  Anot Verygos, žiniasklaida turėtų pakalbinti žmones, kurie paliko ULAC, ir pasikalbėti apie "nepakeičiamą" lyderį. Jis taip pat patarė pasikalbėti su tais, kurie patys jau anksčiau bandė viešai kalbėti apie įstaigos problemas.

  "Dabar girdime vis naujas jo paties skleidžiamas galimo atleidimo versijas. Buvusį "politinio susidorojimo" motyvą jau pakeitė Europos fondų pinigų skyrimo motyvas. Neabejoju, kad išgirsime ir kitų, originalių versijų", — sakė Veryga.

  Ministras priminė, kad pirmąjį paraginimą pasielgti vyriškai ir pasitraukti iš vadovo pozicijos jam išsakė dar tuomet, kai jis interviu ministerijoje metu jaunų žurnalisčių klausinėjo, kokia poza jos patiria orgazmą.

  "Po mano paraginimo sulaukiau S. Čaplinsko žmonos el. laiško su klausimu "kas valdo ministeriją, aš ar mano mergos"? Šis puikus šeimyninis tandemas niekada nekėlė jokių klausimų. Nors S. Čaplinsko sutuoktinė yra ULAC struktūrinio padalinio vadovė", — pažymėjo Veryga.

  Ministras taip pat pažymėjo, kad vos tik sveikatos priežiūros sistemoje kam nors iš vadovų už pažeidimus pakvimpa asmenine atsakomybe, prasideda "ilga lėtinė liga". Nepaisant "negalavimų, šis "ligonis" visuomet randa laiko interviu ar asmeniniams pasirodymams eteryje", — pareiškė jis.

  Visiškas ignoravimas

  Sveikatos apsaugos ministerijos vadovas taip pat priminė, kad vyriausybei priėmus sprendimus dėl SAM pavaldžių įstaigų pertvarkos, tarp kurių buvo ir ULAC prijungimas prie Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC), Čaplinskas kritikavo tokius veiksmus ir ėmė visokeriopai trukdyti įgyvendinti planą. Apskritai, pasak Verygos, ULAC vadovas ignoravo kabineto nustatytas užduotis.

  "Jam, kaip vadovui buvo suformuluota užduotis padidinti vaikų vakcinacijos apimtis. Tokia užduotis buvo suplanuota matant grįžtančius tymų susirgimus ir mažėjančias vaikų vakcinacijos apimtis. Labai gerai pamenu, kad tokią užduotį tuometinis vadovas S. Čaplinskas pakomentavo kaip tyčiojimąsi iš jo, nes neva tai nuo jo nepriklauso", — pridūrė jis.

  Be to, plintant COVID-19, nuolat buvo galima išgirsti jo "ekspertinius" pareiškimus apie pandemijos valdymą.

  "Jei jau S. Čaplinskas nuvertina NVSC, vadinasi, jo vadovaujama institucija turėjo būti flagmanas, iki pandemijos sudėliojęs visus infekcijų kontrolės procesus. Ar taip buvo? Nepanašu", — sakė Veryga.

  Sveikatos apsaugos ministras dar kartą pabrėžė, kad Čaplinsko atleidimas niekaip nesusijęs nei su buvusiais, nei su būsimais rinkimais, o tokio sprendimo perkėlimas ateinančiam sveikatos apsaugos ministrui būtų buvęs tiesiog neatsakingas.

  "Šis vadovas ne tik grubiai pažeidė darbo drausmę ir nevykdė pavedimų, ką konstatavo ir sudaryta komisija, bet ir visiškai prarado mano, kaip tiesioginio vadovo, pasitikėjimą", — apibendrino Veryga.

  Čaplinsko atleidimas

  Anksčiau pranešta, kad Veryga nusprendė atleisti Čaplinską iš pareigų "dėl pakartotinių darbo drausmės pažeidimų ir pareigų nevykdymo".

  Mergina dėvi medicininę kaukę
  © Sputnik / Константин Михальчевский

  Sveikatos apsaugos ministerijos pranešime skelbiama, kad Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro direktorius Saulius Čaplinskas yra atleidžiamas iš užimamų pareigų kaip šiurkščiai pažeidęs darbo pareigas, neperduodamas Užkrečiamųjų ligų ir jų sukėlėjų valstybės informacinės sistemos (ULSVIS) kitam Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) paskirtam valdytojui — Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui (NVSC).

  Laikinai ULAC vadovavimą perims ULAC direktoriaus pavaduotojas Kęstutis Krivickas.

  Dar šia tema

  ULAC vadovas papasakojo apie riziką užsikrėsti koronavirusu lėktuve
  Profesorius Stankūnas mano, kad naujas karantinas Lietuvoje visai įmanomas
  ULAC vadovas papasakojo apie kraujo grupės ir užsikrėtimo COVID-19 ryšį
  Tegai:
  atleidimas iš darbo, Aurelijus Veryga, Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC), Saulius Čaplinskas

  Svarbiausios temos