20:27 2020 Gruodžio 02
Tiesioginis eteris
 • USD1.2066
 • RUB91.3194
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (706)

  Pagrindinėse ligoninėse padėtis ir toliau išlieka sudėtinga, todėl pacientai perkeliami į mažesnes ligonines, jei jų būklė tai leidžia

  VILNIUS, lapkričio 12 — Sputnik. Padėtis dėl sergamumo koronavirusu Lietuvoje, taip pat tarp gydytojų, išlieka sudėtinga, teigė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vyriausioji specialistė Daiva Razmuvienė. Ji apie tai pranešė spaudos konferencijoje.

  Trečiadienį vien tarp sveikatos priežiūros specialistų buvo nustatytas 121 koronaviruso atvejis. Naujausiais duomenimis, lapkritį jau buvo užregistruoti 963 sergantys gydytojai, o per visą spalį susirgo tik 724.

  Sveikatos apsaugos ministerijos vadovas Aurelijus Veryga patvirtino, kad padėtis didžiausiose šalies gydymo įstaigose yra įtempta.

  "Situacija pagrindinėse ligoninėse išlieka labai įtempta ir jų ištekliai yra riboti, todėl pacientai yra guldomi į mažesnes ligonines. <...> Situacija išlieka labai įtempta, todėl ir paprašiau pacientų būti supratingų, kuriems nereikia sudėtingos pagalbos, bus pervežami į mažesnes ligonines", — sakė Veryga.

  Pasak Razmuvienės, pagyvenusių žmonių, užsikrėtusių COVID-19, skaičius vėl didėja.

  "Mirusiųjų amžiaus vidurkis yra 77,8 metų. Per lapkričio mėnesio 11 dienų registruotos iš viso 78 mirtys. Kadangi ir sergančių vyresnio amžiaus asmenų didesnis procentas, tai gali būti, kad šis laikas atėjo nuo Vėlinių ilgojo savaitgalio. Mirties atvejų registruojama ne vienetais, bet dešimtimis. Labai drąsiai galima sakyti, kad Vėlinių laikotarpio ne visai sugebėjome atlaikyti", — sakė Razmuvienė.

  Lapkričio 7 dieną visoje respublikoje įvestas karantinas, kuris tęsis tris savaites. Šalies valdžia neatmeta griežtesnių apribojimų, jei įvestos priemonės neužkirs kelio infekcijos plitimui.

  Naujausiais duomenimis, Lietuvoje patvirtinta beveik 30 tūkstančių koronaviruso atvejų, mirė daugiau nei 240 žmonių.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (706)

  Dar šia tema

  Kelionių organizatoriai gali gauti iki 75 % turistų grąžinimo organizavimo išlaidų
  Per praėjusią parą Lietuvoje nustatyta daugiau nei 1500 COVID-19 atvejų
  Nausėda prašo pateikti informaciją apie COVID-19 valdymui reikiamų priemonių rezervą
  Tegai:
  koronavirusas, Lietuva

  Svarbiausios temos