06:59 2020 Gruodžio 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.2159
 • RUB90.0679
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Lietuvos Seimas priėmė nutarimą pateikti prašymą teismui lapkričio 10 dieną, o skundą turėjo pateikti ne vėliau kaip lapkričio 3 dieną

  VILNIUS, lapkričio 12 — Sputnik. Lietuvos Konstitucinis Teismas atsisakė svarstyti, ar žurnalisto Andriaus Tapino rinkimų kampanija prieš partiją "Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga" (LLRA-KŠS) pažeidė Rinkimų įstatymą, praneša Konstitucinio Teismo spaudos tarnyba.

  Teismas nusprendė, kad Seimas praleido maksimalų galimą 72 valandų terminą tokiam prašymui pateikti. Pagal Lietuvos įstatymus parlamentas, gavęs partijos skundą, gali kreiptis į Konstitucinį Teismą, ar Rinkimų įstatymas nebuvo pažeistas, tik per tris dienas nuo oficialių rezultatų paskelbimo dienos.

  Šią savaitę tapo žinoma, kad Lietuvos Seimas ypač skubiai priėmė rezoliuciją "Dėl prašymo Lietuvos Konstituciniam Teismui" dėl situacijos su partija LLRA-KŠS parlamento rinkimuose. Rezoliucija buvo patvirtinta lapkričio 10 dieną, o Seimas turėjo pateikti skundą vėliausiai iki lapkričio 3 dienos.

  LLRA-KŠS mano, kad rinkimų kampanijos metu žurnalistas Andrius Tapinas ir "Laisvės TV" atskleidė "beprecedentį atskirų politinių jėgų persekiojimą šalies mastu".

  Tuo tarpu Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) pareiškė, kad Tapino mitingas buvo neigiama reklama, tačiau nepažeidė įstatymų. Praėjusią savaitę LLRA-KŠS pranešė, kad iniciatyva surengti neeilinį plenarinį posėdį dėl kreipimosi į Konstitucinį Teismą sulaukė 47 parašų. Tačiau Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis sakė, kad du parašai buvo suklastoti, o tai reiškia, kad parašų nepakanka posėdžiui surengti.

  Tapinas yra žinomas dėl savo išpuolių prieš lenkų partiją. Visų pirma jis pavadino Tomaševskį "Kremliaus idiotu" ir aštriai jį kritikavo teigdamas, kad visi politiko veiksmai "yra Kremliaus naudai". Jis taip pat ragino nepalaikyti lenkų partijos rinkimuose. Be to, žurnalistas atvirai palaiko konservatorius, žinomus dėl griežtos antirusiškos pozicijos.

  Seimo rinkimų į rezultatai

  Spalio pabaigoje VRK patvirtino oficialius rinkimų rezultatus. Iš viso buvo išrinktas 141 deputatas. 70 Seimo narių renkami daugiamandatėse apygardose, 71 — vienmandatėse apygardose.

  Pergalę iškovojo konservatorių partija Tėvynės Sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD). Ji gavo 50 mandatų. Antrojoje vietoje atsidūrė valdančioji partija — Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS), kuri turės 32 mandatus.

  Be to, į nugalėtojų trejetuką pateko Liberalų sąjūdis — partija gavo 13 mandatų. Šiek tiek mažiau vietų (11) atiteko Laisvės partijai, kuriai tai buvo pirmieji rinkimai. Dar dešimt mandatų turi Darbo partija.

  Lietuvos lenkų rinkimų akcijai-Krikščioniškų šeimų sąjungai (LLRA-KŠS) nepavyko įveikti penkių procentų barjero.

  Dar šia tema

  Paaiškėjo, ką Socialdemokratų frakcija išrinko savo seniūnu
  Už pažeidimus dėl rūkymo balkonuose grės bauda
  Tegai:
  Konstitucinis Teismas, Seimas

  Svarbiausios temos