06:22 2021 Sausio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.2132
 • RUB89.4400
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Pabrėžiama, kad iki šiol teisės aktai nenumatė reikalavimų veikloms, susijusioms su biriomis kietosiomis medžiagomis, trūko teisinių priemonių kontroliuoti tokią veiklą ir pareikalauti įmonių atsakomybės už aplinkos taršą

  VILNIUS, lapkričio 13 — Sputnik. Aplinkos ministerija nustatė Minimalius reikalavimus dulkėtumui mažinti laikant, kraunant, vežant palaidas kietąsias birias medžiagas, teigiama ministerijos pranešime.

  Pabrėžiama, kad iki šiol teisės aktai nenumatė reikalavimų veikloms, susijusioms su biriomis kietosiomis medžiagomis, trūko teisinių priemonių kontroliuoti tokią veiklą ir pareikalauti įmonių atsakomybės už aplinkos taršą.

  Nuvirtęs medis Vilniuje
  © Sputnik / Владислав Адамовский

  "Rengdami reikalavimus dulkėtumui mažinti, sulaukėme daug suinteresuotų institucijų ir visuomenės pastabų bei pasiūlymų", — teigė aplinkos ministras Kęstutis Mažeika.

  Pažymima, kad nustatytieji reikalavimai nurodo, kokių priemonių turi imtis veiklos vykdytojai dulkėjimui sumažinti. Atvirose aikštelėse laikomas medžiagas reikia apdengti, drėkinti, apsaugoti nuo vėjo, riboti kaupų aukštį, naudoti įrangą dulkėms sugaudyti, uždaro tipo konvejerius, taip pat krauti sandariu griebtuvu, pilti iš griebtuvo ar krautuvo kuo lėčiau ir kuo arčiau kaupo, kuo mažiau kartų perkrauti iš vietos į vietą.

  Pranešime teigiama, kad naujai pradedantiems vykdyti susijusią veiklą šie reikalavimai įsigalios 2021 metų kovo 1 dieną, o jau vykdantiems veiklą numatytas pasiruošimo etapas iki 2024 metų sausio 1 dienos jie turi šiuo metu atviroje aikštelėje vykdomą veiklą perkelti į uždaras patalpas ar vykdyti kitu uždaru būdu.

  Dar šia tema

  Nausėda prašo pateikti informaciją apie COVID-19 valdymui reikiamų priemonių rezervą
  PGR COVID-19 tyrimų sistema Lietuvoje gali žlugti, pareiškė gydytojas
  Tegai:
  Aplinkos ministerija, aplinkos tarša, oro tarša

  Svarbiausios temos