00:13 2020 Gruodžio 03
Tiesioginis eteris
 • USD1.2066
 • RUB91.3194
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Lietuvos banko Finansų rinkos priežiūros tarnybos specialistai iš viso patikrino aštuoniolika mokėjimo paslaugų teikėjų

  VILNIUS, lapkričio 13 — Sputnik. Atliktas tyrimas, ar mokėjimo paslaugų teikėjai tinkamai informuoja klientus apie pritaikytus komisinius mokesčius už paslaugas, rašo Lietuvos banko spaudos tarnyba. 

  Tyrimas rodo, kad reikalavimų tinkamai laikėsi pusė patikrintų finansų rinkos dalyvių, kitų veikloje užfiksuota trūkumų, kuriuos jie įpareigoti pašalinti.

  Parduotuvė
  © Sputnik / Владислав Адамовский

  Lietuvos banko Finansų rinkos priežiūros tarnybos specialistai iš viso patikrino aštuoniolika mokėjimo paslaugų teikėjų — atrankos būdu pasirinktus bankus, kredito unijas ir elektroninių pinigų įstaigas.

  Penki iš jų apskritai nebuvo parengę teisės aktų reikalavimus atitinkančios komisinių mokesčių ataskaitos, o keturių mokėjimo paslaugų teikėjų dokumentai turėjo trūkumų. LB tuos, kurie nebuvo parengęs dokumentų įpareigojo juos parengti, o tuos, kurių dokumentai turėjo trūkumų — juos ištaisyti.

  Tarp tyrimo metu nustatytų taisytinų atvejų pasitaikė tokie: mokėjimo paslaugų teikėjai keitė lentelių formatą, panaikindavo būtinas atvaizduoti lenteles, nenaudodavo patvirtinto simbolio ir pan.

  Tuo tarpu, pasitaikė ir gerosios praktikos pavyzdžių, kai klientų labui mokėjimo paslaugų teikėjai pasistengdavo labiau, nei reikalauja teisės aktai, pavyzdžiui, sudarė sąlygas susipažinti su komisinio mokesčio ataskaita ne tik lietuvių, bet ir užsienio kalbomis.

  Pagal teisės aktus, mokėjimo paslaugų teikėjai privalo ne vėliau kaip iki einamųjų metų kovo 31 dienos nemokamai pateikti vartotojui ataskaitą apie visus su mokėjimo sąskaita susijusius komisinius mokesčius praėjusiais metais.

  Dar šia tema

  Atidžiau keliuose: pastebima, jog persukus laiką padaugėja eismo įvykių
  Apklausa parodė, kad pandemija paveikė beveik pusės Lietuvos gyventojų finansus
  Lietuviai po eismo įvykio dažniausiai skambina antrajai pusei, rodo tyrimas
  Tegai:
  mokesčiai, Lietuvos bankas

  Svarbiausios temos