01:55 2020 Lapkričio 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.1900
 • RUB90.1153
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (662)

  Turėjusiais sąlytį nelaikomi per paveiktas šalis keliaujantys oro transportu, kai neišeinama iš oro uosto tranzito zonos

  VILNIUS, lapkričio 13 — Sputnik. Atnaujintame paveiktų šalių sąraše, kuris įsigalios pirmadienį, neliko Slovakijos, kuri kartu su Lietuva atsidūrė raudonojoje zonoje, rašo Sveikatos apsaugos ministerija.

  Šaliai patekus į raudonąją zoną, paveiktomis šalimis laikomos tik pilkojoje zonoje esančios valstybės ir regionai: Šiaurės Airija, Lichtenšteinas ir Šveicarija, taip pat visos trečiosios šalys. Atvykus iš paveiktų šalių būtina izoliacija arba tyrimas koronaviruso (COVID-19) infekcijai nustatyti.

  Atsižvelgiant į sergamumą ir kitus rodiklius, užsienio šalys yra skirstomos į žaliąją, geltonąją ir raudonąją zoną. Valstybės, kurios nepateikia duomenų Europos ligų prevencijos ir kontrolės centrui arba kuriose per 7 dienas atliekama 300 ir mažiau tyrimų 100 tūkst. gyventojų, patenka į pilkąją zoną.

  Šiuo metu pilkosios zonos valstybės įtraukiamos į Lietuvos paveiktų šalių sąrašą. Iš šių šalių atvykstantys arba per jas keliaujantys asmenys yra laikomi turėjusiais sąlytį ir jiems taikoma 10 dienų izoliacija arba prašoma turėti ne seniau kaip prieš 48 val. iki atvykimo į Lietuvą atliktą COVID-19 testą ir gautą neigiamą atsakymą.

  Trečiosios šalys, kurios neįtrauktos į Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro žemėlapius, priskiriamos pilkajai zonai.

  Turėjusiais sąlytį nelaikomi per paveiktas šalis keliaujantys oro transportu, kai neišeinama iš oro uosto tranzito zonos.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (662)

  Dar šia tema

  Per savaitę "Regitroje" nustatyti 6 COVID-19 atvejai, 5 darbuotojai pasveiko
  Nuo pirmadienio atvykstantys iš šešių šalių turės išsitirti dėl COVID-19
  Lietuva gavo daugiau nei 100 tūkst. mėgintuvėlių koronaviruso tyrimams
  Tegai:
  koronavirusas, Lietuva

  Svarbiausios temos