03:08 2020 Lapkričio 29
Tiesioginis eteris
 • USD1.1922
 • RUB90.9894
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  IMD pasaulio talentų reitinge septynerius metus iš eilės pirmoje vietoje stabiliai įsitvirtinusi Šveicarija, antroje vietoje poziciją išlaiko ir Danija

  VILNIUS, lapkričio 14 — Sputnik. IMD pasaulio talentų reitinge (IMD World Talent Report 2020) Lietuva nepraranda pozicijų aukščiausioje reitingo pusėje — šiemet pakilo per vieną poziciją iš 28-os į 27-ą vietą, praneša Ekonomikos ir inovacijų ministerija.

  Tarp ES šalių Lietuva 13-a ir kartu su visu ES regionu išlieka stipriu talentų traukos centru viso pasaulio kontekste. 

  Kaip pažymėjo Marius Skuodis, ekonomikos ir inovacijų viceministras, prieš metus, 2019 metų IMD talentų reitinge Lietuvos pastangos buvo įvertintos labai teigiamai — tuomet Lietuva šoktelėjo į viršų per 8 pozicijas iki 28 vietos. 2020 metais šalis pakilo dar per vieną poziciją ir tai, pasak viceministro, tikrai geras rezultatas.  

  "Pakylėjimą per vieną poziciją 2020 m. reitinge galime laikyti ėjimu teisinga kryptimi, tačiau priešakyje dar laukia ilgas laukiančių darbų sąrašas, jeigu norime užsitikrinti šalies konkurencingumą", — sako Marius Skuodis, ekonomikos ir inovacijų viceministras. 

  Talentų reitingą nuo 2005 metų sudarinėja IMD Pasaulio konkurencingumo centras, siekdamas įvertinti, kaip skirtingose šalyse veikia švietimo sistemos, kaip vyksta darbuotojų ugdymas įmonėse, talentingiausių pritraukimas ir jų išlaikymas. 

  TV bokštas Vilniuje
  © Sputnik / Владислав Адамовский

  Kaip ir pernai, šiemet situacija vertinta iš viso 63 pasaulio šalyse. Talentų reitingas susideda iš 32-ių įvairų kriterijų apjungtų į tris pagrindinės kriterijų grupės: Investicijos ir vystymas (angl. Investment and development), Patrauklumas (angl. Appeal), Pasirengimas (Readiness).

  IMD konkurencingumo centro vertinimu, aukščiausioje reitingo pusėje dominuoja mažos ir vidutinio dydžio Europos šalys, iš Rytų Europos tarp konkurencingiausių patenka tik Estija, Lietuva ir Slovėnija. 

  2020 metų IMD pasaulio talentų reitinge septynerius metus iš eilės pirmoje vietoje stabiliai įsitvirtinusi Šveicarija, antroje vietoje poziciją išlaiko ir Danija. Į konkurencingiausių trejetuką šiemet sugrįžo Liuksemburgas.

  Dar šia tema

  Ekspertas: Estijos valdžia neatleido vidaus reikalų ministrui už JAV rinkimų kritiką
  "Time" paskelbė 100 įtakingiausių žmonių reitingą
  Europos šalių reitingas pagal elektros energijos prieinamumą gyventojams — 2020
  Tegai:
  Danija, Lietuva, Šveicarija

  Svarbiausios temos