05:46 2020 Lapkričio 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1901
 • RUB90.3507
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Naftos produktų dėmės buvo pastebėtos nuo Malkų įlankos iki pat uosto vartų išilgai uosto akvatorijos

  VILNIUS, lapkričio 15 — Sputnik. Šeštadienį Klaipėdos uosto akvatorijoje, ties Naująja Smiltynės perkėla, buvo pastebėtos pavienės, plonos naftos produktų dėmės. Teršalai per dieną buvo surinkti — apie apie 16 val. taršos likvidavimo darbai buvo baigti, praneša Uosto direkcijos spaudos tarnyba.

  Kaip pažymėjo Algis Latakas, Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius, į situaciją buvo sureaguota operatyviai. Apie įvykį informuotos visos atsakingos tarnybos.

  Klaipėdos uosto akvatorijoje likvidavimo darbus organizavo Jūrų gelbėjimo koordinavimo centras. Jis gavo pranešimą iš Bendrojo pagalbos centro apie pastebėtas naftos produktų dėmes. Teršalai buvo pastebėti nuo Malkų įlankos iki pat uosto vartų išilgai uosto akvatorijos. 

  Uosto kapitono tarnybos su taršos likvidavimo laivais, locmaniniais kateriais, pasitelkus Valstybės sienos apsaugos pagalbą, nedelsdamos teršalų dėmes tralavo absorbcinėmis bonomis. 

  Apie 16 val. taršos likvidavimo darbai Klaipėdos jūrų uosto akvatorijoje baigti — pastebėtos teršalų dėmės buvo surinktos. Sklidimas į atvirą jūrą nepastebėtas.

  "Visa uosto akvatorija pavakarę dar kartą išžvalgyta, teršalų nebepastebėta. Atsakingoms tarnyboms nurodyta įdėmiai sekti ir stebėti situaciją, tad Uosto direkcijos kateriai budės visą naktį", — sako Latakas.

  Taršos likvidavimo operacijos metu sunaudota apie 120 m absorbcinių bonų.

  Teršalų kilmę ir šaltinį nustatinėja Aplinkos apsaugos departamentas. Pakviesta Aplinkos apsaugos agentūros laboratorija paėmė teršalų mėginius, kurių rezultatus pateiks kitą savaitę. Taip pat tikrinama keletas įtariamų laivų.

  Dar šia tema

  Dulkėtumui mažinti nustatyti reikalavimai padės saugoti aplinką nuo taršos
  Tegai:
  Klaipėdos uostas

  Svarbiausios temos