20:40 2020 Lapkričio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1890
 • RUB90.0123
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Kaunas — antroji Lietuvos sostinė (262)

  Keliose Kauno seniūnijose sodinimo darbai jau baigti, kitose bus atlikti iki lapkričio pabaigos. Kitą pavasarį miestą papuoš ir daugiamečiai gėlynai bei kiti dekoratyviniai želdiniai

  VILNIUS, lapkričio 16 — Sputnik. Skirtingas Kauno miesto erdves praturtins daugiau kaip 800 naujų medelių, praneša miesto savivaldybė.

  Keliose miesto seniūnijose sodinimo darbai jau baigti, kitose bus atlikti iki lapkričio pabaigos.

  Brastos gatvėje ir Taikos prospekte šaknis įleido iš viso per keturis šimtus sodinukų. Ūgtelėjusių plaukuotųjų ir siauralapių uosių, hibridinių ir raudonųjų klevų bei himalajinių beržų eilės suteiks šešėlį pėstiesiems bei dviratininkams, o pavasarį aplinką papuoš smailiadančių vyšnių ir rojaus obelų žiedai. 

  Aleksote, Muzikos gatvėje, atkurta tarpukario laikus menanti medžių alėja. Dešimtys klevų pasitiks miestiečius pakeliui į VDU Botanikos sodą. Dar kelios dešimtys naujų medelių išsidėstys Vilijampolėje, abipus Kuršėnų gatvės, suformuojant naują alėją.

  Mieste ne tik kuriamos naujos medžių alėjos, bet ir atsodinami nunykę, išlaužyti medžiai. Keliais šimtais liepų ir klevų užpildomos po eismo nelaimių, kitų incidentų likusios tuščios vietos. Jie taip pat keičia vandalų nuniokotus želdinius, atsodinami vietoj seniau pašalintų sergančių medžių.

  Осениий пейзаж в ботаническом саду Университета Витовта Великого в Каунасе
  Ruduo VDU Botanikos sode

  Numatyta atsodinti daugiau kaip 340 medelių, kurie pasiskirstys po Centrą, Vilijampolę, Dainavos, Eigulių, Petrašiūnų ir kitas miesto seniūnijas. 

  Po tris–penkias dešimtis jaunų medelių sodinama Vytauto, A. Baranausko ir R. Kalantos gatvėse, V. Krėvės, Šiaurės, Pramonės bei Savanorių prospektuose. Šiek tiek mažesnio masto liepų ir klevų sodinimas vyksta Karo ligoninės, Trakų, E. Ožeškienės, Kęstučio, K. Petrausko, Aukštaičių bei T. Masiulio gatvėse. 

  Šiuo metu Kaune atnaujinamas K. Petrausko ir M. Jankaus skveras. Čia numatyta pasodinti keliasdešimt jaunų ąžuoliukų. Taip pat tęsiami gamtotvarkos darbai Ąžuolyne, išsaugant ir puoselėjant šimtamečius medžius. Netrukus planuojama atnaujinti ir Neries krantinės bei Santakos parkus.

  Iš viso per šį rudenį Kaune sužaliuos medelių už beveik 89 tūkst. eurų.

  Temos:
  Kaunas — antroji Lietuvos sostinė (262)

  Dar šia tema

  Vaizdo įraše parodyti audros nuverstų medžių hektarai Nemenčinėje
  Vilniaus savivaldybė pasidalijo vaizdingomis sostinės vietomis — video
  Per pastaruosius 5 metus nuo vėjo labiausiai šiais metais nukentėjo miškai
  Vilniuje surinkta ir išvežta 2 tūkst. tonų medžių lapų
  Tegai:
  Kaunas

  Svarbiausios temos