04:49 2021 Sausio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.2132
 • RUB89.4400
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Pasak specialistės, labai svarbu užmegzti ryšį tarp šeimininko ir augintinio, kad gyvūnas pasitikėtų savininku ir galėtų ramiai būti šalia

  VILNIUS, lapkričio 16 — Sputnik. Maskvos kačių mylėtojų klubo (WCF) prezidentė Liudmila Makarova "Maskva govorit" papasakojo apie kačių baimes ir kaip su jomis susidoroti.

  Ji pabrėžė, kad daug kas priklauso nuo kačių gyvenimo sąlygų.

  "Jei viskas jos gyvenime buvo gerai ir ji gyveno meilės ir harmonijos atmosferoje su šeimininkais, tai ji turi tokių, labai juokingų, baimių", — sakė felinologė.

  Makarova kaip pavyzdį pateikė roboto dulkių siurblio pasirodymą namuose: katė, kaip paaiškino ekspertė, bijo nesuprantamo dalyko. Tačiau gyvūną galima dresuoti ir palaipsniui jis net važinės šiuo dulkių siurbliu. Esant situacijai su įprastu dulkių siurbliu, katė bijo žarnos — kadangi gyvūnas turi genetinę gyvačių baimę.

  "Judėjimas uždarytame konteineryje taip pat gali būti baimė. Visa tai galima nugalėti", — paaiškino specialistė.

  Ji taip pat teigė, kad katę reikėtų mokyti, kad namų apyvokos daiktai jai nėra pavojingi. Tuo pačiu metu reikia užmegzti ryšį tarp šeimininko ir augintinio, kad gyvūnas pasitikėtų savininku ir galėtų ramiai būti šalia jo. Makarova kaip pavyzdį pateikė situaciją, kai žmogus su kate pakliūva po lietumi: gyvūną reikia uždengti ir parodyti, kad jis yra saugus.

  Ji taip pat pabrėžė, kad naminės katės yra psichologiškai labiau pažeidžiamos nei tos, kurios užaugo laukinėje gamtoje — jos turi susitaikyti su savo baimėmis, kitaip gyvūnas mirs. Daug kas katės auklėjimo procese priklauso nuo jos šeimininko, todėl savininkas turi būti dėmesingas savo augintiniui.

  Dar šia tema

  Gelbėtojai vadavo šalia automobilio variklio įstrigusią katę
  Mokslininkai nustatė, kurie gyvūnai gali užsikrėsti koronavirusu
  Retos veislės ir tikri draugai: paroda "KoŠariki šou" Maskvoje
  Tegai:
  gyvūnas, katinas, katė

  Svarbiausios temos