13:50 2020 Lapkričio 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.1890
 • RUB90.0123
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (504)

  Pabrėžiama, kad iš minėto skaičiaus 217 Baltarusijos piliečių jau yra Lietuvoje, o 45 pasiprašė prieglobsčio

  VILNIUS, lapkričio 16 — Sputnik. Vidaus reikalų ministrės Ritos Tamašunienės įsakymu yra išduota 618 leidimų Baltarusijos piliečiams atvykti į Lietuvą ypatingais humanitariniais tikslais, teigiama ministerijos pranešime.

  Žmonės, apsirengę baltarusių nacionaliniais drabužiais
  © Sputnik / Александр Поляков

  Pabrėžiama, kad iš minėto skaičiaus 217 Baltarusijos piliečių jau yra Lietuvoje ir 45 pasiprašė prieglobsčio.

  Pažymima, kad toks Tamašunienės leidimas išduodamas gavus Užsienio reikalų ministerijos motyvuotą siūlymą dėl užsieniečio atvykimo į Lietuvą dėl ypatingų humanitarinių priežasčių. Tokio tipo leidimai išduodami nukentėjusiems nuo režimo ir represijų ar persekiojamiems Baltarusijos piliečiams, aktyviems opozicijos atstovams.

  "Matome, kad Baltarusijoje protestai tęsiasi, žmonės kurie nesijaučia saugūs, kreipiasi dėl galimybės atvykti į Lietuvą. Vis daugiau žmonių prašo prieglobsčio — tai be abejo, nėra lengvas sprendimas, nes asmuo nusprendžia išvykti iš savo šalies ilgam", — teigė vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė.

  Pažymima, kad Lietuva nuo rugpjūčio 11 dienos taiko išimtį ir išduoda leidimus atvykti humanitariniais pagrindais piliečiams iš Baltarusijos.

  Rugpjūčio 9 dieną Baltarusijoje įvyko prezidento rinkimai. Centrinės rinkimų komisijos duomenimis, dabartinis prezidentas Aleksandras Lukašenka surinko 80,1 proc., antrojoje vietoje — Svetlana Tichanovskaja su 10,12 proc.

  Iškart po rinkimų apylinkių uždarymo šalyje prasidėjo nesankcionuoti protestai. Pirmosiomis dienomis akcijas slopino saugumo pajėgos: prieš su rezultatais nesutinkančius protestuotojus jie naudojo ašarines dujas, vandens patrankas, garsines granatas, gumines kulkas. 

  Po oficialaus pralaimėjimo Baltarusijos prezidento rinkimuose Tichanovskaja išvyko į Lietuvą. Anksčiau ji susitiko su JAV valstybės sekretoriaus pavaduotoju Stephen'u Biegun'u ir paskelbė apie pasirengimą išspręsti politinę krizę respublikoje per dialogą dėl taikaus valdžios perdavimo ir atvirumo tarpininkavimui, kurį vykdo tarptautinės organizacijos. Taip pat ji kalbėjo Europos Parlamento komiteto posėdyje dėl padėties Baltarusijoje.

  Temos:
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (504)

  Dar šia tema

  Atsakovas "Družbos" dujotiekio užteršimo byloje gavo prieglobstį Lietuvoje
  Lietuva pagaliau taps nepriklausoma. Nuo Baltarusijos krovinių ir milijonų eurų 
  Tegai:
  Rita Tamašunienė, Lietuva, prieglobstis, baltarusis, Baltarusija

  Svarbiausios temos