00:13 2020 Lapkričio 30
Tiesioginis eteris
 • USD1.1922
 • RUB90.9894
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Per kiek daugiau nei pusantrų metų "šešėlyje" vyras gavo beveik 300 tūkst. eurų pajamų, o valstybei nesumokėjo per 53 tūkst. eurų mokesčių

  VILNIUS, lapkričio 16 — Sputnik. Į teismą siunčiamas nelegaliai statybos darbus vykdęs klaipėdietis, praneša Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT).

  FNTT duomenimis, statybos darbais kaltinamasis užsiėmė nelegaliai, nebuvo įregistravęs jokios veiklos, taip pat, atsiradus prievolei, nesiregistravo pridėtinės vertės mokesčio (PVM) mokėtoju. 

  Įtariama, kad per pareigūnų tirtą pusantrų metų laikotarpį kaltinamasis už atliktus statybos darbus gavo daugiau kaip 274 tūkst. eurų, tačiau, galimai siekdamas išvengti mokesčių, jų nedeklaravo ir taip išvengė beveik 41 tūkst. eurų PVM sumokėjimo. Nesumokėti taip pat liko ir socialinio bei privalomojo sveikatos draudimų mokesčiai, kurių bendra suma siekia daugiau nei 12 tūkst. eurų.

  Kaltinamasis samdė 3 pagalbininkus, tačiau, galimai siekiant išvengti papildomų mokesčių, darbo santykiai oficialiai nebuvo įforminti, o darbo užmokestis mokėtas be jokių apskaitos dokumentų. Taip pat nustatyta, kad pagalbininkams buvo išmokėta beveik 13 tūkst. eurų, suskaičiuota, kad dėl nelegalių darbo santykių valstybei nesumokėta per 4,7 tūkst. mokesčių ir įmokų.

  Mokesčių mokėti nepanoręs asmuo kaltinamas neteisėtai ir stambiu mastu vertęsis ūkine komercine statybų veikla bei teikęs neteisingus duomenis apie pajamas. Civiliniams ieškiniams užtikrinti pritaikytas nuosavybės teisių apribojimas kaltinamojo turtui, kurio vertė — 129 tūkst. eurų.

  Už mokesčių vengimą pateikiant neteisingus duomenis apie pajamas griežčiausiai baudžiama laisvės atėmimu iki ketverių metų. Griežčiausia bausmė už stambaus masto neteisėtą vertimąsi ūkine komercine veikla — laisvės atėmimas iki ketverių metų.

  Dar šia tema

  Tėvas su sūnumis kaltinami nuslėpę beveik pusę milijono mokesčių
  Šešėlinio automobilių verslo atstovas stos prieš teismą
  Kaunietė, dariusi grožio injekcijas be licencijos, stos prieš teismą
  Tegai:
  statyba, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT)

  Svarbiausios temos