05:18 2021 Sausio 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.2143
 • RUB91.2538
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1174)

  Pažymima, kad svarbu atkreipti dėmesį, jog koronaviruso pandemijos kontekstas pasitelkiamas ir norint paskleisti melagingą informaciją Lietuvai svarbiais užsienio politikos klausimais

  VILNIUS, lapkričio 16 — Sputnik. Lietuvos kariuomenės Strateginės komunikacijos departamento analitikai pareiškė, jog šiuo metu suaktyvėjo klaidinamą informaciją — konspiracijos teorijas, melagienas, dezinformaciją ir misinformaciją, skleidžiantys kanalai, praneša Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

  "Koronavirusas svarbus kiekvienam pasaulio gyventojui, todėl šis laikotarpis tapo puikia dirva kurti ir skleisti melagienas. Svarbiausia, ką turime daryti, kad šis sklidimas būtų apribotas — nepasiduoti jausmams, atsakingai dalintis žiniomis, sekti oficialių institucijų paskyras ir atidžiai tikrinti informacijos šaltinius", — teigia Lietuvos kariuomenės Strateginės komunikacijos departamento atstovas Mažvydas Kunevičius.

  Jo teigimu, pasaulyje klaidinama informacija gausiausiai sklinda socialiniuose tinkluose Facebook, Twitter ir Youtube.

  Lietuvoje daugiausia netikrų anketų, melagingų komentarų ir įžeidaus turinio sulaukia SAM ir Vyriausybės socialinio tinklo Facebook puslapiai. Palyginti su pirmąja COVID-19 banga, pastebimas padidėjęs "rusiškų" anketų aktyvumas. Lietuvos visuomenę klaidinantys ir skaldantys komentarai vis dažniau rašomi rusų, o ne lietuvių kalba. 

  "Pastaruoju metu pastebima, jog klaidinanti informacija ir provokacijos vis dažniau iš virtualios erdvės persikelia į fizinę — gatves, sporto klubus. Pastebimi automobiliai su garsiakalbiais, iš kurių skatinama žmones nesidaryti koronaviruso testų, nesilaikyti valdžios nurodymų, sukilti", — teigiama pranešime.

  Pažymima, kad svarbu atkreipti dėmesį, jog koronaviruso pandemijos kontekstas pasitelkiamas ir norint paskleisti melagingą informaciją Lietuvai svarbiais užsienio politikos klausimais.

  Taip pat menkinamas ES funkcionalumas ir vienybė, NATO bloko veikla, sąjungininkų pratybos Lietuvoje ir Europoje.

  Pabrėžiama, kad viename su Rusija sietiname tinklalapyje skleista melaginga žinia, jog koronavirusas sutrukdė NATO ir Lietuvos planus įvykdyti karinę intervenciją į Baltarusiją, buvo skleista tokiose valstybėse kaip: Lietuva, Norvegija, Latvija, Rusija, Baltarusija, Estija, Jungtinės Amerikos Valstijos ir Pietų Korėja. 

  Temos:
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1174)

  Dar šia tema

  Kasiulevičius papasakojo, kur didžiausia tikimybė užsikrėsti koronavirusu
  Ekonomistas perspėjo Lietuvą: "Neperšokęs karantino, nesakyk op"
  Tegai:
  Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), Lietuva, dezinformacija, koronavirusas

  Svarbiausios temos