18:26 2020 Gruodžio 02
Tiesioginis eteris
 • USD1.2066
 • RUB91.3194
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (706)

  Nors Sveikatos apsaugos ministerija tikisi, jog padėtis palaipsniui stabilizuosis, yra labai mažai vilčių, kad karantinas bus po dviejų savaičių bus atšauktas

  VILNIUS, lapkričio 16 — Sputnik. Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga teigė, kad situacijoje su koronavirusu pastebėti pirmieji geri ženklai.

  "Bet vienas geras ženklas, kad augimas nebebuvo jau eksponentinis. Tai leidžia labai rezervuotai pasidžiaugti, kad situacija po truputį stabilizuojasi", — sakė ministras spaudos konferencijoje.

  Tuo tarpu Veryga mano, kad yra nedaug vilčių, jog karantinas po dviejų savaičių bus panaikintas.

  Be to, ministro teigimu, į įstaigą siunčiami paklausimai apsunkino specialistų darbą.

  "Bet aš tiesiog noriu paminėti, kiek sulaukiame įvairių tyrimų. Tiek iš Specialiųjų tyrimų tarnybos — 6 tyrimai yra, Finansinių nusikaltimų tarnybos taip pat 6 kreipimaisi, 73 Lietuvos Respublikos Seimo narių paklausimai visais įvairiausiais klausimais, susijusiais su COVID-19, teismų ir prokuratūros tyrimai, susiję su jau buvusio parlamentaro Puteikio skundu, dėl 46 operacijų vadovo sprendimų teisėtumo ir panašiai", — sakė jis.

  Veryga teigė, kad tokie paklausimai trukdo darbuotojams atlikti pagrindinį darbą, nes užuot sprendę su koronavirusu susijusias problemas, jie priversti atsakyti į juos.

  Nacionalinio visuomenės sveikatos centro atstovė Daiva Razmuvienė teigė, kad šiuo metu koronavirusu serga beveik 2 tūkst. medicinos darbuotojų.

  "Nuo pandemijos pradžios iš viso yra fiksuoti 2882 atvejai tarp medikų, dabartiniu metu priskirti, kad yra gydomi — 1992 medikai", — sakė ji.

  Vien per laikotarpį nuo rugsėjo iki lapkričio koronavirusu susirgo 2,5 tūkst. medikų. Tarp jų yra ne tik gydytojų, bet ir slaugytojų bei felčerių.

  Šiuo metu nuo koronaviruso ligoninėse gydomi 1359 žmonės, iš jų 100 — reanimacijoje.

  Iš viso nuo pandemijos pradžios Lietuvoje nustatyta daugiau kaip 35,9 tūkst. koronaviruso atvejų. Mirė daugiau nei 280 pacientų.

  Lapkričio 7 dieną visoje respublikoje buvo įvestas karantinas, kuris tęsis tris savaites. Šalies valdžia neatmeta griežtesnių apribojimų, jei įvestos priemonės neužkirs kelio infekcijos plitimui.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (706)

  Dar šia tema

  Kasiulevičius papasakojo, kur didžiausia tikimybė užsikrėsti koronavirusu
  Ekonomistas perspėjo Lietuvą: "Neperšokęs karantino, nesakyk op"
  SAM: socialiniuose tinkluose daugėja melagingos informacijos apie COVID-19
  Tegai:
  Aurelijus Veryga, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), koronavirusas, Lietuva

  Svarbiausios temos