23:35 2020 Lapkričio 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.1901
 • RUB90.3507
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (638)

  Nuo pandemijos pradžios šalyje nustatyta daugiau kaip 35,9 tūkstančio ligos atvejų. Mirė daugiau nei 280 pacientų

  VILNIUS, lapkričio 17 — Sputnik.  Lietuvos sveikatos apsaugos ministerija pateikė atnaujintas izoliacijos taisykles ir patarimus, kaip tinkamai izoliuotis, siekiant išvengti tolimesnio koronaviruso plitimo.

  Naujausiais duomenimis, respublikoje izoliuojasi daugiau nei 100,5 tūkst. žmonių. Tai yra žmonės, kuriems diagnozuotas koronavirusas, sąlytį turėję ir iš paveiktų teritorijų atvykę asmenys.

  Sveikatos apsaugos ministerija pabrėžė, kad koronaviruso infekcija sergantis žmogus privalo izoliuotis atskirame bute, name ar gerai izoliuotose buto ar namo patalpose, o izoliacijos metu tame pačiame kambaryje negali gyventi kiti žmonės.

  Jeigu tokios galimybės nėra, o šeimos nariai sutinka, ligonis gali izoliuotis atskirame gerai vėdinamame kambaryje. Tokiu atveju ligonis turi apriboti judėjimą namuose ir sumažinti dalijimąsi bendra erdve, būnant bendrose erdvėse visada dėvėti nosį ir burną dengiančią veido kaukę. Jei yra galimybė, ligoniui rekomenduojama naudotis atskiru sanitariniu mazgu. 

  Jeigu žmogus izoliuojasi bendrabučio tipo patalpose su atskiru sanitariniu mazgu, jam draudžiama eiti į bendras patalpas, maistą ir kitas būtinas priemones prie ligonio izoliavimosi patalpos išorinių durų turi palikti kiti asmenys.   

  Išimtys taikomos tais atvejais, kai reikia slaugyti koronavirusu sergantį vaiką ar negalią turintį asmenį. Tuomet geriausia, kad ligoniu rūpintųsi nesergantis ir neturintis lėtinių ligų žmogus.

  Visą laiką, kai bendraujama su ligoniu, tiek slaugantysis, tiek sergantis žmogus turi dėvėti nosį ir burną dengiančią veido kaukę, kiek įmanoma išlaikyti saugų atstumą.

  Karantinas Vilniuje
  © Sputnik / Владислав Адамовский

  Kartu su ligoniu gyvenantiems sąlytį turėjusiems asmenims privaloma izoliuotis 14 dienų po paskutinės sąlyčio dienos.

  Taip pat, jeigu šeimoje yra keli ligoniai, jie visi gali izoliuotis viename kambaryje.

  Draudžiama palikti izoliacijos vietą be sveikatos priežiūros specialisto leidimo. Taip pat draudžiama priimti svečius ar lankytojus. Jei reikia atnaujinti receptą, pacientų prašoma kreiptis į šeimos gydytoją nuotoliniu būdu.

  Iš viso nuo pandemijos pradžios Lietuvoje nustatyta daugiau nei 35,9 tūkstančio koronaviruso atvejų. Mirė daugiau nei 280 pacientų.

  Lapkričio 7 dieną visoje respublikoje pradėjo veikti karantinas, kuris tęsis tris savaites. Šalies valdžia neatmeta griežtesnių apribojimų, jei įvestos priemonės neužkirs kelio infekcijos plitimui.

  Naujas visuotinis karantinas Lietuvoje
  © Sputnik
  Naujas visuotinis karantinas Lietuvoje
  Temos:
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (638)

  Dar šia tema

  Praėjusią parą Lietuvoje registruoti 1372 koronaviruso atvejai
  Kasiulevičius papasakojo, kur didžiausia tikimybė užsikrėsti koronavirusu
  Beveik du tūkstančiai medikų Lietuvoje serga koronavirusu
  Tegai:
  saviizoliacija, COVID-19, Lietuva

  Svarbiausios temos