12:09 2020 Lapkričio 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.1890
 • RUB90.0123
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Sunkus judėjimas taip pat buvo pastebėtas dviem dienomis anksčiau. 1,4 tūkstančio sunkvežimių vakar negalėjo patekti į Lietuvą

  VILNIUS, lapkričio 17 — Sputnik. Baltarusijos pasienyje su Europos Sąjungos šalimis susidarė sunkvežimių eilės, praneša Baltarusijos valstybės sienos komitetas.

  10:00 vietos laiku (9:00 Lietuvos laiku) daugiau nei 1,7 tūkst. sunkvežimių negali išvykti iš šalies.

  Tradiciškai sunkiausia padėtis yra Baltarusijos ir Lietuvos pasienyje. Vien ten iš viso yra per 1,2 tūkstančio sunkvežimių. Kamennyj Log kontrolės punkte leidimo išvažiuoti laukia 550 sunkvežimių, 270 — Beniakonyse, 250 — Kotlovkoje ir 167 — Privalkoje.

  Baltarusijos pasienis
  © Sputnik / Виктор Толочко

  Prie Baltarusijos sienų su kitomis ES šalimis taip pat susidarė eilės. 220 sunkvežimių negali vykti į Latviją, o 280 — į Lenkiją.

  Eilės laikosi keletą dienų. Vakar iš Baltarusijos į ES bandė išvykti daugiau nei du tūkstančiai sunkvežimių, iš jų daugiau nei 1,4 tūkstančio į Lietuvą.

  Anksčiau tiek Minskas, tiek Vilnius pažymėjo, kad Medininkų kontrolės punkte (greta Kamennyj Log) gali susidaryti eilės. Lietuva teigė, kad Baltarusijos kontrolės postuose buvo mažiau muitininkų ir nepakanka darbuotojų normaliam darbui užtikrinti. Be to, buvo daroma prielaida, kad daugelio jų nėra, nes jie serga koronavirusu.

  Savo ruožtu Baltarusija pareiškė, kad problemos kyla iš Lietuvos. Buvo pranešta apie tariamą muitinės įforminimo sistemos duomenų bazių darbo gedimą, dėl kurio krovinių gabenimas buvo registruojamas rankiniu režimu.

  Dar šia tema

  Ekspertas: Lukašenka elgiasi teisingai, stebėdamas pasienį su Lietuva
  Europos Komisija priminė Estijai apie mokesčio už įvažiavimą į Rusiją neteisėtumą
  Tegai:
  eilės pasienyje, eilės, sunkvežimis, Lietuva, Baltarusija

  Svarbiausios temos