09:42 2020 Lapkričio 29
Tiesioginis eteris
 • USD1.1922
 • RUB90.9894
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Pažymima, kad tam iš PSDF prireikė daugiau nei 2,3 mln. eurų. Trečiąją gripo vakcinos siuntą sudarys 37 tūkst. dozių, kurios šalies gydymo įstaigas turėtų pasiekti gruodžio viduryje

  VILNIUS, lapkričio 17 — Sputnik. Lietuvą pasiekė antroji iš trijų šio sezono gripo vakcinos siuntų, praneša Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

  Pažymima, kad siuntoje — 100 tūkst. dozių. Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis įsigyti skiepai skirti rizikos grupės asmenims.

  Pabrėžiama, kad 100 tūkst. gripo vakcinos dozių šią savaitę bus pradėtos dalyti šalies gydymo įstaigoms.

  Pirmoji gripo skiepų siunta, kurioje buvo 108 tūkst. dozių, į Lietuvą atkeliavusi dar rugsėjo pabaigoje, šiuo metu jau buvo beveik išskiepyta.

  "Matant, kaip aktyviai šiemet žmonės skiepijasi nuo gripo, koks didelis vakcinos poreikis, ligonių kasų specialistai padarė viską, kas nuo jų priklauso, sakyčiau, ir dar daugiau, kad pagreitintų skiepų siuntos kelią į Lietuvą. Dabartinėmis sąlygomis tai nebuvo taip jau paprasta, tačiau mums pavyko", — teigė Valstybinės ligonių kasos (VLK) Centralizuotai apmokamų vaistų skyriaus vedėja Lina Reinartienė.

  Pranešime teigiama, kad VLK iš viso nupirko beveik 245 tūkst. keturvalentės gripo vakcinos dozių — 45 proc. daugiau nei pernai.

  Pažymima, kad tam iš PSDF prireikė daugiau nei 2,3 mln. eurų. Trečiąją gripo vakcinos siuntą sudarys 37 tūkst. dozės, kurios šalies gydymo įstaigas turėtų pasiekti gruodžio viduryje. 

  Dar šia tema

  "AstraZeneca" atideda vakcinos nuo COVID-19 pristatymo į JK terminus
  Vyriausybė pritarė vakcinos nuo COVID-19 iš "Sanofi Pasteur & GSK" įsigijimui
  Tegai:
  Valstybinė ligonių kasa (VLK), vakcina, gripas, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM)

  Svarbiausios temos