13:46 2021 Sausio 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.2064
 • RUB89.5913
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1120)

  Už saviizoliacijos nesilaikymą teismas 50 metų Raseinių rajono gyventojui skyrė pusės metų laisvės apribojimą

  VILNIUS, lapkričio 17 — Sputnik. Šiaulių apylinkės teismo Raseinių rūmai saviizoliacijos reikalavimų nesilaikiusį 50 metų COVID-19 pacientą nubaudė pusės metų laisvės apribojimo bausme, praneša Lietuvos teismų spaudos tarnyba.

  Anot teismo pranešimo, vyrui bausmė skirta už tai, kad jis, sirgdamas COVID-19 liga, nesilaikė saviizoliacijos, lankėsi viešose vietose ir tokiu būdu sistemiškai sukėlė pavojų kitiems asmenims. Kaltinamajam skirta vienu trečdaliu sumažinta galutinė bausmė — laisvės apribojimas šešiems mėnesiams.

  Teismas įpareigojo vyrą per visą bausmės vykdymo laikotarpį registruotis Užimtumo tarnyboje ir be bausmę vykdančios institucijos leidimo neišvykti iš nuolatinės gyvenamosios vietos miesto, rajono ribų.

  "Žinodamas apie ligos pavojingumą ir būtinybę nekontaktuoti su kitais asmenimis, taip pat perspėtas motinos, su kuria buvo izoliacijoje namuose, laikytis saviizoliacijos taisyklių, sąmoningai šį reikalavimą pažeidė", — pareiškė baudžiamąjį įsakymą priėmusi Šiaulių apylinkės teismo Raseinių rūmų teisėja Vaiva Bėčienė.

  Teismas nustatė, kad Raseinių rajono gyventojui rugsėjo 26 d. buvo nustatyta COVID-19 liga. Šeimos gydytojas vyrą supažindino su sveikatos apsaugos ministro įsakymu, paaiškino apie saviizoliaciją. Spalio 4 d., ikiteisminio tyrimo metu nenustatytą valandą, vyras išvyko iš gyvenamosios vietos ir nesilaikė saviizoliacijos bendraudamas su draugu. Spalio 5 d. ir 9 d. vėl išvyko iš namų ir lankėsi viešose vietose.

  Kaltinamasis savo kaltę pripažino visiškai. Jis paaiškino, kad blogai jautėsi apie keturias dienas. Paskui pagalvojo, kad jei išeis grybauti į netoli nuo namų esantį mišką, pažvejoti netoli nuo namų esančioje Dubysos upėje, nieko nenutiks.

  Vyras nurodė, kad abiem atvejais jis nesutiko žmonių, tad galvojo, kad nesielgia labai blogai. Taip pat jis buvo skolingas pažįstamam pinigų, tad nuėjo ir skolą grąžino.

  Kaltinamasis sutiko, kad byla būtų baigiama teismo baudžiamuoju įsakymu, taip pat sutiko su prokuroro siūloma bausmės rūšimi (laisvės apribojimu) ir jos dydžiu.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1120)
  Tegai:
  Lietuva, saviizoliacija, koronavirusas

  Svarbiausios temos