07:47 2020 Gruodžio 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.2159
 • RUB90.0679
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Svarbios istorinės datos ir šventės Lietuvoje: kalendorius kiekvienai dienai (148)

  Lapkričio 18 yra 322-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių (keliamaisiais metais — 323-a). Nuo šios dienos iki metų galo lieka 43 dienos

  Šiandien Latvijoje švenčiama Nepriklausomybės diena. Gimtadienį švenčia Valentinas Mazuronis, architektas, Lietuvos politinis veikėjas.

  Режиссер Роман Виктюк
  © Sputnik / Виталий Белоусов

  1897 metais mirė Mykolas Tiškevičius, Lietuvos bajoras, didikas, Lelijos herbo grafas, egiptologas, europinio masto kolekcininkas. 1861 metų gegužės 8 dieną Rusijos imperatorius jam ir broliams iš naujo patvirtino grafo titulą.

  1855 metais britų keliautojas ir misionierius Deividas Livingstonas (David Livingstone) Afrikos pietuose atrado didžiulį Viktorijos krioklį.

  1883 metais JAV įvesta vieninga laiko skaičiavimo sistema. Iki tol kiekvienas miestas turėjo savo laiką;

  Katalikų pasaulyje minimas Šventųjų apaštalų Petro ir Pauliaus bazilikų pašventinimas. Pirmoji jų, pastatyta imperatoriaus Konstantino ant Vatikano kalvos virš šv. Petro kapo ir dėl senatvės sunykusi, buvo atstatyta daug didesnė ir šią dieną konsekruota. Antroji prie Ostijos kelio, gaisro sunaikinta ir visiškai atstatyta, buvo pašventinta gruodžio dešimtą dieną. Jų abiejų bendras minėjimas ženklina apaštalų broliškumą ir Bažnyčios vienybę.

  Vardadienį švenčia Giniotas, Ginvydas, Ginvydė, Otas, Otonas, Romanas, Salomėja, Vestas.

  Temos:
  Svarbios istorinės datos ir šventės Lietuvoje: kalendorius kiekvienai dienai (148)
  Tegai:
  kalendorius

  Svarbiausios temos