17:10 2020 Lapkričio 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.1890
 • RUB90.0123
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Vartojant šį gėrimą nevalgius, gali paūmėti lėtinės virškinamojo trakto ligos, tokios kaip gastritas, pepsinė opa, pankreatitas

  VILNIUS, lapkričio 18 — Sputnik. Kokia grėsmė kyla kelia organizmui neteisingai vartojant kavą, interviu Sputnik radijui papasakojo endokrinologas, dietologas, mitybos specialistas Aleksejus Kalinčevas.

  Jokiu būdu negalima gerti tradicinės rytinės kavos nevalgius, perspėja Aleksejus Kalinčevas. Pasak jo, vartojant šį gėrimą nevalgius, gali paūmėti lėtinės virškinamojo trakto ligos, tokios kaip gastritas, pepsinė opa, pankreatitas.

  "Tiesą sakant, mes visi sergame šiomis ligomis vienoje ar kitoje stadijoje, jos gali būti remisijos stadijoje iš mokyklos, studentavimo metų", — sakė Aleksejus Kalinčevas.

  Gydytojas kavos gėrimą nevalgius sieja su "netinkamu mitybos įpročiu". Žmogus nejaučia alkio, jis nenori valgyti ryte ir geria ryte kavą, kad pabustų, pridūrė gydytojas.

  Pasak jo, po valgio galima gerti bet kokią kavą. Nesvarbu, ar kava yra juoda, ar su pienu, ar su pieno pakaitalu. Nebijokite šio gėrimo derinti su desertu, nors neturėtumėte piktnaudžiauti ir saldumynais.

  "Nutukimas dėl to, kad gėrėte kavą su desertu, neatsiras. Kavos mėgėjai paprastai tiesiog geria kavą, kelis puodelius per dieną. Desertas yra išimtis. Nėra tokios didelės grupės žmonių, kurie norėtų tai padaryti. Po gausaus valgio mažai kas valgo desertą, tai daugiau vaikų istorijos, suaugusieji to nedaro", — sakė Aleksejus Kalinčevas.

  Kita vertus, kaip pažymėjo gydytojas, kava ne visada tonizuoja, kartais ji turi priešingą poveikį. Tačiau sveikas žmogus gali gerti kavą bet kuriuo paros metu, net ir naktį, padarė išvadą dietologas.

  Dar šia tema

  Šiuolaikiškų paryžiečių pusryčiai: kava, kruasanai ir graži vieta
  Mokslininkai paaiškino, kaip kava padeda sulieknėti
  Mokslininkai nustatė, kad kava keičia skonio pojūtį
  Tegai:
  kava

  Svarbiausios temos