16:50 2020 Gruodžio 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.2159
 • RUB90.0679
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (724)
  20

  Pasak biologijos mokslų daktaro, neįprasčiausia yra tai, kad SARS-CoV-2 sujungia savybes, su kuriomis anksčiau buvo susidurta tiriant daugybę kitų virusų, tačiau jos pasireikšdavo atskirai

  VILNIUS, lapkričio 18 — Sputnik. Virusologas, Rusijos mokslų akademijos narys korespondentas, biologijos mokslų daktaras Sergejus Netesovas papasakojo apie koronaviruso savybę, kuri nustebino specialistus.

  "Neįprasčiausia yra tai, kad SARS-CoV-2 sujungia savybes, su kuriomis anksčiau buvo susidurta tiriant daugybę kitų virusų, tačiau jos pasireikšdavo atskirai", — sakė jis interviu Lenta.ru.

  Taigi, pasak jo, imuninės sistemos išderinimas buvo būdingas Ebolos virusui, o išplitęs kraujo krešėjimo sindromas buvo užfiksuotas tiek užsikrėtus Ebolos virusu, tiek tokiais virusais, tokiais kaip Krymo ir Kongo hemoraginė karštligė, dengės karštligė, hemoraginė karštligė su inkstų sindromu.

  Netesovas taip pat atkreipė dėmesį į paplitusią klaidingą nuomonę, kad uoslės praradimas yra išskirtinis koronaviruso simptomas. Mažiausiai 20 infekcijų turi šį simptomą: virusai patenka į organizmą per orą, paveikdami uoslės nervų galūnes.

  Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
  © Sputnik
  Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
  Temos:
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (724)

  Dar šia tema

  Lietuva gavo daugiau nei 100 tūkst. mėgintuvėlių koronaviruso tyrimams
  Beveik du tūkstančiai medikų Lietuvoje serga koronavirusu
  Lietuvoje atnaujinta tikslinių koronaviruso tyrimų atlikimo tvarka
  Tegai:
  koronavirusas

  Svarbiausios temos