04:42 2021 Sausio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.2132
 • RUB89.4400
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1124)

  Šalies valdžia anksčiau paskelbė, kad siekia įsigyti 70 proc. šalies gyventojų paskiepyti reikalingą vakcinų kiekį, nes toks vakcinų kiekis reikalingas kolektyviniam imunitetui susiformuoti

  VILNIUS, lapkričio 18 — Sputnik. Kadenciją baigianti Lietuvos vyriausybė pritarė Sveikatos apsaugos ministerijos siūlymui įsigyti 1,24 milijono vakcinos nuo koronaviruso dozių iš jas kuriančių farmacijos kompanijų "BioNTech" ir "Pfizer". Apie tai pranešta Vyriausybės posėdyje.

  Europos Komisija jau yra sudariusi išankstinę sutartį su šiomis įmonėmis, tačiau tam atskirai dar turi pritarti Europos Sąjungos šalys.

  Pasak kadenciją baigiančio sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos, tai jau ketvirtoji vakcina, kurią Lietuva ketina įsigyti su kitomis valstybėmis.

  Anksčiau Vyriausybė pritarė 1,86 milijono dozių pirkimui iš farmacijos bendrovės "AstraZeneca", 1,24 milijono dozių pirkimui iš "Janssen Pharmaceuticalica NV" ir 1,5 milijono dozių vakcinos nuo koronaviruso iš farmacijos kompanijų "Sanofi" ir "GSK".

  Be to, vyriausybė nusprendė, kad Lietuva ir kitos Europos Sąjungos šalys dalyvaus visų sukurtų vakcinų nuo COVID-19 pirkimuose, dėl kurių derasi Europos Komisija.

  Vyriausybė nusprendė įsigyti tokį kiekį, kad paskiepytų 70 procentų šalies gyventojų.

  Premjeras Saulius Skvernelis pareiškė, kad didžiausia suma, kurią Lietuva turės sumokėti už skiepus, gali siekti apie 125 milijonus eurų. Tačiau jis pabrėžė, kad Lietuva gali parduoti perteklių Rytų partnerystės šalims.

  Lietuvoje bendras nustatytų koronaviruso atvejų skaičius viršijo 38,8 tūkst. Mirusiųjų, kuriems diagnozuota COVID-19, skaičius siekia 323.

  Lapkričio 7 dieną visoje respublikoje įvestas karantinas, kuris tęsis tris savaites. Šalies valdžia neatmeta griežtesnių apribojimų, jei įvestos priemonės neužkirs kelio infekcijos plitimui.

  Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje nustatyta daugiau nei 55,6 milijono infekcijos atvejų, daugiau nei 1,34 milijono žmonių mirė.

  Naujas visuotinis karantinas Lietuvoje
  © Sputnik
  Naujas visuotinis karantinas Lietuvoje
  Temos:
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1124)
  Tegai:
  vakcina, koronavirusas, Lietuva

  Svarbiausios temos