14:29 2020 Lapkričio 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.1890
 • RUB90.0123
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Abiem asmenims pareikšti kaltinimai, laikinai apribota nuosavybės teisė nekilnojamajam turtui už 442 tūkst. eurų

  VILNIUS, lapkričio 19 — Sputnik. Du asmenys kaltinami apgaule gavę tikslinę Europos Sąjungos (ES) paramą, klastoję dokumentus ir apgaulingai tvarkę buhalterinę apskaitą, praneša Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT).

  Ikiteisminio tyrimo duomenimis, Panevėžio rajone įsikūrusio ūkio valdytojas, turėdamas visus įgaliojimus veikti ūkio vardu, galimai apgaule gavo ES bendrojo biudžeto ir Lietuvos valstybės biudžeto finansavimą mėsinės galvijininkystės veiklos modernizavimui, kuris siekė beveik 400 tūkst. eurų.

  FNTT pareigūnų surinkti duomenys atskleidžia, kad nemaža dalis už paramos skyrimą bei kontrolę atsakingoms institucijoms teiktų dokumentų galėjo būti suklastoti.

  Darbams prasidėjus, atsakingasis vadovas teikė statybos darbų vykdymą pagrindžiančius dokumentus, tačiau įtariama, kad dalis darbų išvis nebuvo atlikta, kita dalis buvo daroma ne pagal patvirtintą projektą ir sąmatą.

  Kitas kaltinamasis, kurio vadovaujama įmonė vykdė ūkio modernizavimo darbus, taip pat sulaukė FNTT pareigūnų dėmesio. Manoma, kad asmuo darbams vykdyti samdė subrangovus ir su jais neatsiskaitydavo, apgaulingai tvarkė buhalterinę apskaitą ir prisidėjo prie ūkio vadovo galimos nusikalstamos veikos.

  Abiem asmenims pareikšti kaltinimai, laikinai apribota nuosavybės teisė nekilnojamajam turtui už 442 tūkst. eurų.

  Griežčiausia gresianti bausmė už dokumentų klastojimą, kai dėl to buvo padaryta didelė žala — laisvės atėmimas iki šešerių metų. Už apgaule gautą tikslinę paramą, kai dėl to valstybės ar ES institucija patyrė didelės vertės turtinę žalą, griežčiausiai baudžiama laisvės atėmimu iki ketverių metų. Ketveri metai nelaisvės gali būti skirti ir už apgaulingą buhalterinės apskaitos tvarkymą.

  Dar šia tema

  Šešėlinio automobilių verslo atstovas stos prieš teismą
  Kaunietė, dariusi grožio injekcijas be licencijos, stos prieš teismą
  Sučiupti NT plėtotojai, nesumokėję beveik ketvirčio milijono PVM
  Tegai:
  ES parama, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT)

  Svarbiausios temos