13:35 2020 Lapkričio 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.1900
 • RUB90.1153
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Mokslininkų duomenimis, vyras mirė XVI amžiuje. Mirties priežastis kol kas nežinoma. Netoliese buvo rastas kardas, todėl manoma, kad vyras galėjo būti karys

  VILNIUS, lapkričio 19 — Sputnik. Asvejos ežero dugne rasti viduramžių laikų kario palaikai, praneša "Mir 24" su nuoroda į "Live Science" naujienų svetainę.

  Po vandeniu žvalgant ir fiksuojant senojo Dubingių tilto liekanas, devynių metrų gylyje, ežero šlaite, aptikti žmogaus palaikai, padengti dumblo ir smėlio sluoksniu.

  Mokslininkų duomenimis, vyras mirė XVI amžiuje. Mirties priežastis kol kas nežinoma. Netoliese buvo rastas kardas, todėl manoma, kad vyras galėjo būti karys.

  Pažymima, kad archeologai anksčiau yra radę žmogaus palaikus su jam priklausančiais asmeniniais daiktais kaip pavienis atsitiktinis objektas, o ne palaidojimas, yra unikalus ir pirmas Lietuvoje.

  Be kaulų, išliko ilgi odiniai auliniai batai, prie kurių pritvirtinti pentinai, du peiliukai, vienas jų — su odinėmis makštimis, dirželių liekanos. Ekspertai laboratorijoje tiria šiuos artefaktus ir tikisi bent per metus išsiaiškinti kario istoriją.

  Dubingių tiltas — pirmasis medinis tiltas per ežerą Lietuvoje. Jis buvo pastatytas 1934 metais. 1998 metais, vykdant kasinėjimus prie Dubingių tilto, buvo atrasti senovinio tilto stulpai, kurie sujungė salą, ant kurios stovėjo Dubingių pilis, priešingame krante.

  Tegai:
  palaikai, ežeras, Lietuva

  Svarbiausios temos