08:36 2020 Gruodžio 03
Tiesioginis eteris
 • USD1.2066
 • RUB91.3194
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (707)

  Tokią mobilią komandą sudaro šeimos gydytojas, bendrosios praktikos slaugytojas (ar bendruomenės slaugytojas) ir slaugytojo padėjėjas

  VILNIUS, lapkričio 19 — Sputnik. Mobilias komandas jau įsteigė Raseinių, Prienų ir Ukmergės rajonų savivaldybės, praneša Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

  Tuo tarpu Panevėžio rajono savivaldybėje nuo lapkričio 25 dienos pradės veikti net 2 mobilios komandos, kurios teiks paslaugas koronavirusu sergantiems gyventojams, priklausantiems rizikos grupei, tai yra nėščioms moterims, 65 metų amžiaus ir vyresniems žmonėms, taip pat sergantiesiems lėtinėmis ligomis.

  Tokią mobilią komandą sudaro šeimos gydytojas, bendrosios praktikos slaugytojas (ar bendruomenės slaugytojas) ir slaugytojo padėjėjas. Komanda pas pacientus turėtų vykti paciento kreipimosi dieną. 

  Mobili komanda paslaugas teiks kasdien, ne darbo metu pablogėjus paciento sveikatos būklei, jis turėtų kviestis greitąją medicinos pagalbą.

  SAM priminė, kad kiekviena savivaldybė turi suformuoti bent vieną mobilią komandą iš savivaldybės teritorijoje esančių sveikatos priežiūros įstaigų — tiek iš privačių, tiek iš valstybinių. Komandos nariai gali būti iš skirtingų sveikatos priežiūros įstaigų. 

  Temos:
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (707)

  Dar šia tema

  Lietuvoje COVID-19 atvejų skaičius išaugo daugiau nei dvigubai
  Vyriausybė paaiškino, kokiomis sąlygomis būtų pratęstas karantinas
  Lietuvos vyriausybė pritarė dar dviejų COVID-19 vakcinų pirkimui
  Tegai:
  koronavirusas, Lietuva

  Svarbiausios temos