12:41 2020 Lapkričio 29
Tiesioginis eteris
 • USD1.1922
 • RUB90.9894
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Ministras taip pat akcentavo, kad yra ir sudėliota prioritetų eilė, pagal kurią gyventojai nuo koronovairuso bus skiepijami

  VILNIUS, lapkričio 19 — Sputnik. Pirmenybė skiepijant nuo koronaviruso Lietuvoje bus teikiama medicinos darbuotojams,  žurnalistams sakė sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga. Apie tai praneša naujienų agentūra TASS.

  "Yra sudėliotas labai konkretus priemonių planas: ką ir kuri institucija turėtų daryti, kada turėtų tai padaryti ir kokias priemones reikia įsigyti. Nes turi įsigyti institucijos ir vienkartinių švirkštų, kadangi vakcinos atkeliaus ne kaip įprastai būdavo paruoštos. Tai yra sudėlioti šitie tokie techniniai, praktiniai dalykai", — sakė Veryga.

  Ministras taip pat akcentavo, kad yra ir sudėliota prioritetų eilė, pagal kurią gyventojai nuo koronovairuso bus skiepijami. Visgi Veryga atkreipia dėmesį, kad prioritetų eilė gali pasikoreguoti priklausomai nuo to, ar vakcina bus tinkama vyresnio amžiaus asmenims arba sergantiems konkrečiomis ligomis.

  "Aišku, yra korekcijų tam tikrų, jeigu vakcina, kuri atkeliaus pirma, tarkim, jos nebūtų galima teoriškai naudoti, pavyzdžiui, rizikos grupei arba sergantiems kažkokia konkrečia liga. Tai tada ta eilė gali pasikoreguoti", — patikslino ministras.

  Lietuvos vyriausybė trečiadienį patvirtino 1,24 milijono dozių vakcinų partijos pirkimą iš jas kuriančių farmacijos kompanijų "BioNTech" ir "Pfizer". Anksčiau buvo priimtas nutarimas pirkti 1,86 milijono dozių iš "AstraZeneca" ir 1,24 milijono dozių iš "Janssen" .

  Vilnius vaistus perka kartu su kitomis ES narėmis. Lietuva prisijungė prie bendrijos kolektyvinio pirkimo. Liepos pabaigoje Europos Komisijai buvo išsiųstas prašymas skirti reikiamą kvotą. Lietuvoje neplanuojama skelbti privalomos vakcinacijos nuo koronaviruso.

  Pirmą kartą koronaviruso infekcija Lietuvoje buvo nustatyta vasario 28 dieną. Nuo protrūkio pradžios šalyje mirė 341 žmogus, pasveiko 10 008 užkrėstieji. Iš viso per šį laiką respublikoje buvo nustatyti 40 492 atvejai.

  Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
  © Sputnik
  Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
  Tegai:
  skiepai, koronavirusas, Aurelijus Veryga

  Svarbiausios temos