05:01 2021 Sausio 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.2143
 • RUB91.2538
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1174)

  Anksčiau paaiškėjo, kad naujajai Seimo pirmininkei diagnozuotas koronavirusas. Šią savaitę liga buvo nustatyta kitiems jos partijos nariams

  VILNIUS, lapkričio 20 — Sputnik. Laikinai einantis sveikatos apsaugos ministro pareigas Aurelijus Veryga paragino Seimą sustabdyti darbą po žinios, kad Seimo pirmininkei Viktorijai Čmilytei-Nielsen diagnozuotas koronavirusas.

  Pirmininkė socialiniuose tinkluose pasidalino žinia, kad jos testas buvo teigiamas. Tuo tarpu jos kolegų Liberalų sąjūdžio partijoje rezultatai neigiami. Čmilytė-Nielsen teigė, kad visą savaitę nejautė jokių simptomų, o visuose susitikimuose ji dėvėjo kaukę, išlaikė socialinį atstumą ir vengė rankos paspaudimo.

  Veryga, komentuodamas esamą situaciją, teigė, kad nauji valdantieji pademonstravo naują "antisąmoningumo rekordą". Politikas įsitikinęs, kad užsikrėtusieji tai slėpė nuo kitų deputatų ir kuo ramiausiai lankėsi Seimo posėdžiuose.

  "Ir kaip gi neisi, jei tokie svarbūs dalykai vyksta? Juk reikia iš opozicijos atimti jos teises ir išsidalinti postus taip, kad tik kas nors iš bedante likusios opozicijos vėliau reikalų ir susitarimų nesudrumstų", — Facebooke ironizavo jis.

  Veryga mano, kad infekcijos protrūkis įsiplieskę Liberalų sąjūdyje. Anksčiau paaiškėjo, kad buvęs Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis užsikrėtė COVID-19, tačiau jis teigė, kad nuo pirmadienio buvo saviizoliacijoje. Dar vienas užsikrėtęs Seimo narys iš šios partijos yra Jonas Varkalys, apie tai buvo pranešta savaites pradžioje.

  "Ir toliau buvo vaikštoma į posėdžius, drąsiai bendraujama ir rizikuojama kitų kolegų Seime sveikata. Spėta pabendrauti ir su Lietuvos bei Lenkijos Prezidentais. Tikras atsakingumo "pavyzdys", — sakė laikinai einantis Sveikatos apsaugos ministerijos vadovo pareigas.

  Jis kreipėsi į valdančiuosius ir priminė, kad jie turi nedelsiant imtis priemonių ir bent porai savaičių sustabdyti Seimo darbą. Priešingu atveju, jo nuomone, bus rizikuojama Seime dirbančių rizikos grupei priklausančių žmonių gyvybėmis bei vienas kito sveikata.

  "Koronavirusas yra klastingas. Vienam jis gali neparodyti savo galingumo, kitam jis gali tapti mirties priežastimi. Pabūkite atsakingi, valdžia nuo Jūsų niekur nepabėgs. Galų gale, rodykite deramą pavyzdį žmonėms, kurie už Jus balsavo!", — rašė Veryga.

  Lapkričio 7 dieną visoje Lietuvoje buvo įvestas karantinas, kuris tęsis tris savaites. Šalies valdžia neatmeta griežtesnių apribojimų, jei įvestos priemonės neužkirs kelio infekcijos plitimui.

  Naujausiais duomenimis, bendras koronavirusu sergančių pacientų skaičius Lietuvoje viršijo 40,4 tūkst., mirė daugiau nei 340 pacientų.

  Naujas visuotinis karantinas Lietuvoje
  © Sputnik
  Naujas visuotinis karantinas Lietuvoje
  Temos:
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1174)

  Dar šia tema

  Pirmieji Lietuvoje nuo koronaviruso bus skiepijami gydytojai
  Ir COVID-19 nesutrukdė: Pranckietis išrinktas Kaimo reikalų komiteto pirmininku
  Daugelyje savivaldybių jau pradeda veikti mobilios komandos
  Tegai:
  Viktorija Čmilytė-Nielsen, Seimas, koronavirusas, Aurelijus Veryga

  Svarbiausios temos