00:37 2020 Gruodžio 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.2159
 • RUB90.0679
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Iš viso Lazdijų rajono gyventojai nešėsi 2000 pakelių cigarečių "Fest" su Baltarusijos akcizo ženklais

  VILNIUS, lapkričio 20 — Sputnik. Druskininkų pasieniečiai sulaikė du Lazdijų rajono gyventojus, kurie bandė pernešti iš Baltarusijos permestą kontrabandinių cigarečių krovinį, praneša Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

  Ketvirtadienį VSAT pareigūnai pastebėjo, kaip Latežerio kaimo prieigose per sienos liniją iš Baltarusijos į Lietuvos teritoriją buvo įmestas krovinys.

  Čia du didelius ryšulius, prie kurių buvo pritvirtintos petnešos, iškart paėmė du vyrai. Jie krovinį užsimetė ant pečių ir pradėjo judėti į Lietuvos gilumą, tačiau pavyko nueiti tik kelis metrus. Druskininkų pasieniečiai abu kontrabandininkus suguldė ant žemės ir sulaikė.

  Paaiškėjo, kad nešikai — 23-ejų ir 46-erių Lazdijų rajono gyventojai. Iš viso jie nešėsi 2000 pakelių cigarečių "Fest" su Baltarusijos akcizo ženklais.

  Šioje vietoje yra nužymėta valstybės sienos apsaugos zona, į kurią patekti galima tik turint specialius pasieniečių leidimus. Tokių dokumentų abu sulaikytieji neturėjo.

  Druskininkų pasieniečiai dėl kontrabandos ir dėl neteisėto akcizais apmokestinamų prekių gabenimo pradėjo administracines teisenas. Už pirmą nusižengimą kontrabandininkams gresia baudos nuo 3500 iki 6000 eurų. Baudos už antrą nusižengimą — nuo 5200 iki 6000 eurų.

  Taip pat Lazdijų rajono gyventojams administracine tvarka reikės atsakyti ir už patekimą į valstybės sienos apsaugos zoną be leidimų. Toks nusižengimas užtraukia įspėjimą arba baudą nuo 40 iki 90 eurų.

  Dar šia tema

  Pasieniečiai Nemune aptiko vaistus ir tuščias jų pakuotes
  Vilniaus oro uoste sulaikyta 40 lagaminų, kuriuose buvo gabenamos cigaretės
  Prie sienos su Rusija sunaikinta karo laikų mina
  Tegai:
  cigarečių kontrabanda, Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT)

  Svarbiausios temos