01:04 2020 Lapkričio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1865
 • RUB90.1119
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Teigiama, kad garažų nenusikėlusiems savininkams taip pat gresia administracinė bauda už savavališką žemės užėmimą. Tokia bauda siekia nuo 300 iki 1200 eurų

  VILNIUS, lapkričio 20 — Sputnik. Vilniaus miesto savivaldybė pradėjo teisminį procesą dėl savininkų, delsiančių ar atsisakančių iškelti savo garažus iš valstybei priklausančios žemės, teigia savivaldybės spaudos tarnyba.

  Tikimasi, kad dalis savininkų dar paskubės savo garažus nusikelti geranoriškai ir taip išvengs teismo išlaidų bei baudų.

  "Iš seniūnijų jau esame gavę informacijos apie 1400 atvejų, kai savininkai delsia ar atsisako nukelti garažus. Todėl šios situacijos sprendimo neišvengiamai tenka ieškoti teismo keliu. Civilizuotas susitarimas su garažų savininkais yra neabejotinai patrauklesnis variantas nei bylinėjimasis teisme, tačiau šiuo metu nematome kito kelio, kuris paskatintų juos įvykdyti savivaldybės nurodymą", — teigia Administracijos direktoriaus pavaduotoja Danuta Narbut.

  Pažymima, kad ieškiniai nelegalių garažų savininkams ar valdytojams teikiami pasitelkus gautą informaciją iš seniūnijų ir Vilniaus miesto savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus. 

  "Vis dar raginame metalinių garažų savininkus suskubti nusikelti garažus į savo žemę arba priduoti metalo laužui. Kitu atveju garažų nukėlimas vyks priverstine, teisės aktų nustatyta tvarka, o tai garažų savininkams ar jų naudotojams reikš papildomas išlaidas. Jiems teks apmokėti priverstinio nukėlimo, saugojimo ir bylinėjimosi teisme išlaidas", — sakė ji.

  Teigiama, kad garažų nenusikėlusiems savininkams taip pat gresia administracinė bauda už savavališką žemės užėmimą. Tokia bauda siekia nuo 300 iki 1200 eurų.

  Metalinių garažų nukėlimo procesas vyksta ar jau įvyko ir kitose Lietuvos savivaldybėse. 

  Dar šia tema

  Iš aplinkinių rajonų atvykstančiųjų patogumui — naujos Vilniečio kortelių platinimo vietos
  Daugelyje savivaldybių jau pradeda veikti mobilios komandos
  Tegai:
  garažas, Vilnius

  Svarbiausios temos