23:57 2020 Lapkričio 29
Tiesioginis eteris
 • USD1.1922
 • RUB90.9894
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Šiuo metu, VMVT duomenimis, 86 Lietuvos ūkiuose yra laikoma daugiau kaip 1,6 milijonas kailinių žvėrelių

  VILNIUS, lapkričio 20 — Sputnik. Lietuvoje kol kas nenustatytas nė vienas užsikrėtimo koronavirusu atvejis audinių ūkiuose, informuoja Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT).

  Pastarąją savaitę atrinkus 71 mėginį iš įvairiose šalies vietose esančių audinių ūkių, visų rezultatai dėl COVID-19 ligos buvo  neigiami.

  Lietuvoje auginamas audines dėl koronaviruso infekcijos nuspręsta tirti prevenciškai, kai Danijos, o vėliau ir Ispanijos, Italijos, JAV, Nyderlandų, Švedijos ir Graikijos audinių fermose buvo nustatyta šio viruso protrūkių.

  Nors COVID-19 atvejų kol kas nenustatyta, tačiau audinių augintojai kiekvieną savaitę įpareigoti pateikti regioniniam VMVT padaliniui, vykdančiam audinių ūkio valstybinę veterinarinę kontrolę, duomenis apie per savaitę nugaišusias audines, atsižvelgiant į šiuos duomenis bus sprendžiama dėl naujų mėginių atrinkimo ir ištyrimo.

  Be to, nuo lapkričio 11 dienos įsigaliojo draudimas įvežti gyvas audines iš Nyderlandų, Ispanijos, Italijos, Danijos, JAV, Švedijos ir Graikijos.

  Šiuo metu, VMVT duomenimis, 86 šalies ūkiuose yra laikoma daugiau kaip 1,6 mln. audinių.  

  Dar šia tema

  Lietuvoje ketinama pakeisti prekybos gyva žuvimi tvarką
  Danijos audinių fermoje aptikta koronaviruso mutacija
  Lietuvos gamintojai galės eksportuoti pieno produktus į Kolumbiją
  Tegai:
  koronavirusas, audinė, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT)

  Svarbiausios temos