16:12 2020 Lapkričio 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.1900
 • RUB90.1153
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Tuo tarpu, kaip pranešama Seime, respublikos karinių pajėgų būrys nedalyvaus kariniuose veiksmuose

  VILNIUS, lapkričio 21 — Sputnik. Lietuvos Seimas priėmė nutarimą padidinti respublikos indėlį į NATO misiją Irake. Apie tai pranešė Seimo spaudos tarnyba.

  Lietuvos karių, dalyvaujančių aljanso operacijose Irake, skaičius bus padidintas iki 50. Dabartinis dekretas leidžia krašto apsaugos sistemoje dalyvauti iki 11 Lietuvos karių ir civilių kariškių.

  Pagrindiniai NATO karinio rengimo operacijos Irake tikslai yra mokyti ir teikti patariamąją paramą Irako gynybos ir saugumo institucijoms bei švietimo įstaigoms.

  NATO ir Ukrainos vėliavos
  © Sputnik / Михаил Маркив

  "Pažymėta, kad Lietuvos [karinių] pajėgų būrys nedalyvaus karo veiksmuose. Jų pagrindinė užduotis yra užtikrinti Irako sostinėje esančios NATO karinio rengimo operacijos bazės vidaus saugumą, taip pat palydėti ir saugoti jos personalą Bagdade", — sakoma pranešime.

  Anksčiau Lietuvos Seimas pritarė projektams, kuriais siekiama padidinti Lietuvos karių, dalyvaujančių tarptautinėse operacijose, skaičių 2021-2022 metais.

  Remiantis nauju parlamentiniu dekretu, 2021 metais siūloma išsiųsti iki 331, o nuo 2022 metų — iki 432 Lietuvos karių ir civilinės gynybos personalo dalyvauti tarptautinėse operacijose, kai Šiaurės Atlanto Taryba nusprendžia naudoti NATO reagavimo pajėgas ir (arba) aljanso karinę būstinę tarptautinėje operacijoje arba ES Taryba nusprendžia tarptautinėms operacijoms panaudoti ES karinės būstinės personalą.

  Taip pat planuojama siųsti iki 142 Lietuvos karių ir civilinės gynybos personalo dalyvauti NATO ar ES tarptautinėse operacijose pagal JT Saugumo Tarybos rezoliucijas arba tarptautinėse operacijose NATO ir ES šalių teritorijose.

  Dar šia tema

  Lenkija ruošiasi didelei kovai su Europos Sąjunga. Lietuva pasitraukė
  Lenkijoje pradėjo veikti 5-ojo JAV armijos korpuso vadovybė
  Tegai:
  kariai, Irakas, NATO, Lietuva

  Svarbiausios temos