16:41 2020 Lapkričio 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.1922
 • RUB90.9894
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (677)

  Praėjusią savaitę Lietuvoje imtasi papildomų prevencijos priemonių dėl Danijoje, Ispanijoje, Italijoje, JAV, Nyderlanduose ir Švedijoje nustatytos mutavusios koronaviruso atmainos

  VILNIUS, lapkričio 21 — Sputnik. Atnaujintame paveiktų šalių sąraše, kuris įsigalios pirmadienį, įtrauktas Velsas ir Škotija, praneša Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

  Lietuvai patekus į raudonąją zoną, paveiktomis šalimis laikomos tik pilkojoje zonoje esančios valstybės ir regionai: Šiaurės Airija, Velsas, Škotija, Lichtenšteinas ir Šveicarija, taip pat visos trečiosios šalys. Atvykus iš paveiktų šalių būtina izoliacija arba tyrimas COVID-19 nustatyti.

  Praėjusią savaitę Lietuvoje imtasi papildomų prevencijos priemonių dėl Danijoje, Ispanijoje, Italijoje, JAV, Nyderlanduose ir Švedijoje nustatytos mutavusios koronaviruso atmainos. Nuo pirmadienio atvykstantiems iš šių šalių keliautojams testas dėl koronaviruso nustatymo nebebus reikalingas.

  Atsižvelgiant į sergamumą ir kitus rodiklius, užsienio šalys yra skirstomos į žaliąją, geltonąją ir raudonąją zoną. Valstybės, kurios nepateikia duomenų Europos ligų prevencijos ir kontrolės centrui arba kuriose per 7 dienas atliekama 300 ir mažiau tyrimų 100 tūkst. gyventojų, patenka į pilkąją zoną.

  Šiuo metu pilkosios zonos valstybės įtraukiamos į Lietuvos paveiktų šalių sąrašą. Iš šių šalių atvykstantys arba per jas keliaujantys asmenys yra laikomi turėjusiais sąlytį ir jiems taikoma 10 dienų izoliacija arba prašoma turėti ne seniau kaip prieš 48 val. iki atvykimo į Lietuvą atliktą COVID-19 testą ir gautą neigiamą atsakymą. 

  Tyrimą galima atlikti ir atvykus į Lietuvą, tačiau privaloma izoliacija tol, kol bus gautas neigiamas koronaviruso tyrimo rezultatas. Net ir turint neigiamą tyrimo rezultatą, rekomenduojama 10 dienų nuo grįžimo ar atvykimo į Lietuvą apriboti kontaktų skaičių, nesilankyti žmonių susibūrimo vietose.

  Trečiosios šalys (ne Europos ekonominės erdvės valstybės), kurios neįtrauktos į Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro žemėlapius, priskiriamos pilkai zonai.

  Turėjusiais sąlytį nelaikomi per paveiktas šalis keliaujantys oro transportu, kai neišeinama iš oro uosto tranzito zonos.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (677)

  Dar šia tema

  Paaiškėjo, kiek gydytojų Lietuvoje serga koronavirusu
  Tyrimas rodo, kad dažniau nei kas dešimtas vienkartinę kaukę keičia vos kas 7 dienas
  PSO paskelbė numatomą vakcinos nuo koronaviruso tiekimo pradžios laiką
  Tegai:
  koronavirusas, Lietuva

  Svarbiausios temos