03:40 2020 Gruodžio 03
Tiesioginis eteris
 • USD1.2066
 • RUB91.3194
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Pasak psichologo, teisingas metančio rūkyti žmogaus požiūris turėtų būti kova su abstinencijos simptomais, o ne prieš norą rūkyti

  VILNIUS, lapkričio 22 — Sputnik. Psichologas Michailas Chorsas, kuris specializuojasi kovoje su priklausomybėmis, nurodė būdą mesti rūkyti. Jo žodžius cituoja svetainė "Nation News".

  Psichologas paaiškino, kad didžiausia rūkančio asmens klaida yra nesupratimas, kad cigaretės yra narkotikas. Kaip ir visi narkotikai, tabako gaminiuose esantis nikotinas sukelia priklausomybę, kuri pasireiškia tuo, kad rūkaliai negali gyventi be cigarečių. Chorsas pabrėžė, kad rūkalius abstinencijos simptomų pasireiškimą suvokia kaip norą rūkyti, tačiau jei suprastų, kad tai yra potraukis narkotikams, jo požiūris pasikeistų.

  Pasak psichologo, teisingas metančio rūkyti žmogaus požiūris turėtų būti kova su abstinencijos simptomais, o ne prieš norą rūkyti.

  Medikas pridūrė, kad jei žmogus planuoja mesti rūkyti nuo tam tikros dienos, jam reikia surūkyti visas likusias cigaretes iki tos dienos. Tai turi būti padaryta tam tikru būdu.

  Šias paskutines cigaretes privalu surūkyti kitaip nei anksčiau. Tai turėtų būti daroma labai lėtai, patartina nesiblaškyti rūkymo metu ir net užmerkti akis, laikyti dūmus burnoje ir tiksliai pagalvoti apie savo skonio pojūčius. Tada žmogui kils jausmas, kurį jis patyrė pirmą kartą paėmęs cigaretę, ir tai yra bjauru.

  Psichologas tvirtina, kad jei taip elgsitės ir laikysitės teisingo požiūrio, potraukis rūkyti išnyks.

  Anksčiau mitybos specialistė, medicinos mokslų kandidatė, Saratovo mokslinio medicinos higienos centro tyrėja Inna Zaikina nurodė meniu, skirtą kovai su šiuo žalingu įpročiu. Ji patarė valgyti maistą, kuris skatina vadinamųjų laimės hormonų gamybą.

  Alternatyvaus rūkymo rūšių žala
  © Sputnik
  Alternatyvaus rūkymo rūšių žala
  Tegai:
  rūkymas

  Svarbiausios temos