18:55 2020 Lapkričio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1890
 • RUB90.0123
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Širdies priepuolius taip pat sukelia žalingi įpročiai ir nesveikas gyvenimo būdas, sako kardiologai

  VILNIUS, lapkričio 22 — Sputnik. Viena iš dažniausių, nors ir neakivaizdi, širdies priepuolio priežastis yra cukrinis diabetas. Apie tai praneša "Express", remdamasis Europos profilaktinės kardiologijos asociacijos duomenimis.

  Remiantis naujausiais tyrimais, daugiau kaip 90 procentų pacientų, sergančių 2 tipo cukriniu diabetu, per dešimt metų nuo ligos pradžios padidėja širdies ligų ar insulto rizika.

  Širdies priepuolius taip pat sukelia žalingi įpročiai ir nesveikas gyvenimo būdas, sako kardiologai.

  Anksčiau ekspertai įvardijo kitus akivaizdžius ženklus, kurie pranašauja širdies smūgį. Apie tai byloja melsvos lūpos, staigų prakaitavimo padidėjimas ir "sunkus" širdies plakimas.

  Miokardo infarktas arba širdies priepuolis yra viena iš koronarinės širdies ligos klinikinių formų, pasireiškianti išsivysčius išeminei miokardo srities nekrozei dėl absoliutaus ar santykinio jos aprūpinimo krauju sumažėjimo.

  Pagrindinis klinikinis požymis yra intensyvus krūtinės skausmas. Pacientas gali skųstis diskomfortu krūtinėje, pilvo, gerklės, rankos, mentės skausmais. Dažnai ši liga yra neskausmingo pobūdžio, būdinga tiems, kurie serga cukriniu diabetu.

  Širdies ir kraujagyslių sistemos Ligos ESC šalyse 2019 metais
  © Sputnik
  Širdies ir kraujagyslių sistemos Ligos ESC šalyse 2019 metais
  Tegai:
  širdis

  Svarbiausios temos