12:01 2021 Vasario 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.2225
 • RUB90.3519
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  FNTT pareigūnų skaičiavimu, dėl šešėlinės veiklos valstybei nesumokėta beveik 12 tūkst. eurų mokesčių

  VILNIUS, lapkričio 23 — Sputnik. Išaiškintas uostamiesčio gyventojas, kuris, neįteisinęs savo veiklos ir nemokėdamas mokesčių valstybei, nelegaliai gyventojams galimai paskolino apie pusę milijono eurų, praneša Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT).

  FNTT pareigūnų surinktais duomenimis, klaipėdietis klientus pritraukdavo bendradarbiaudamas su nekilnojamojo turto prekyba užsiimančiomis agentūromis. Pinigų pasiskolinti panorusiems asmenims kaltinamasis liepdavo išrašyti paprastuosius neprotestuotinus vekselius.

  Su klientais, norėjusiais gauti didesnes paskolas, būdavo sudaromos notariškai patvirtintos paskolos sutartys, dokumentuose įrašant kone dvigubai didesnes sumas, nei gyventojai iš tiesų norėdavo pasiskolinti. Tokiu būdu kaltinamasis galimai atgaudavo iš anksto su klientais sutartas savo palūkanas, kurios dažniausiai siekdavo 10 proc. nuo pasiskolintos sumos. Periodinių įmokų nebepajėgdavę išmokėti klientai būdavo perduodami antstoliams, o pastarieji iš jų išieškodavo tas sumas, kurios būdavo nurodytos paskolų sutartyse ar vekseliuose.

  Ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad per penkerius metus uostamiesčio gyventojas žmonėms, įtariama, paskolino iki 500 tūkst. eurų, o gautų palūkanų suma, skaičiuojama, siekia beveik 78 tūkst. eurų, kurių tik mažą dalį kaltinamasis panoro deklaruoti.

  Manoma, kad šitaip veikdamas nelegalus paskolų teikėjas iš skolininkų gavo beveik 140 paprastųjų neprotestuotinų vekselių, jam reikalaujant buvo sudarytos bei notariškai patvirtintos kelios paskolų sutartys, o skolinamos sumos svyravo nuo kelių šimtų iki keliasdešimt tūkstančių eurų. Kai kurios sutartys buvo sudarytos įkeičiant turimą nekilnojamąjį ir kilnojamąjį turtą. Pareigūnų skaičiavimu, dėl šešėlinės veiklos valstybei nesumokėta beveik 12 tūkst. eurų mokesčių.

  Už ūkinės, komercinės, finansinės ar profesinės veiklos vykdymą neturint tam licencijos (leidimo) griežčiausiai baudžiama laisvės atėmimu iki ketverių metų.

  Dar šia tema

  Šešėlinio automobilių verslo atstovas stos prieš teismą
  Kaunietė, dariusi grožio injekcijas be licencijos, stos prieš teismą
  Sučiupti NT plėtotojai, nesumokėję beveik ketvirčio milijono PVM
  Tegai:
  paskola, Klaipėda, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT)

  Svarbiausios temos