19:21 2021 Sausio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.2101
 • RUB89.0850
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1129)

  Šalis pritarė vakcinos įsigijimui iš farmacijos kompanijos "CureVac", tai jau penktoji vakcina, kurią su kitomis valstybėmis siekia įsigyti Lietuva

  VILNIUS, lapkričio 23 — Sputnik. Kadenciją baigianti Vyriausybė pritarė Sveikatos apsaugos ministerijos siūlymui įsigyti 1,4 milijono vakcinos nuo koronaviruso dozių iš jas kuriančios farmacijos kompanijos "CureVac".

  Apie tai pranešta Vyriausybės posėdyje.

  Laikinasis sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga per Vyriausybės pasitarimą pareiškė, jog Lietuva gavo dar vieną pasiūlymą iš EK išreikšti savo nuomonę dėl "CureVac" vakcinos įsigijimo.

  "Lietuva galėtų įsigyti 1,4 milijono vienetų dozių ir atsižvelgiant į anksčiau priimtus sprendimus diversifikuoti vakcinų įsigijimą siūlome pritarti ir įsigyti", — pasakė Veryga.

  Anksčiau Lietuvos vyriausybė nusprendė, kad Lietuva ir kitos Europos Sąjungos šalys dalyvaus visų sukurtų vakcinų nuo COVID-19 pirkimuose, dėl kurių derasi Europos Komisija.

  Tai jau penktoji vakcina, kurią su kitomis valstybėmis siekia įsigyti Lietuva. Anksčiau Vyriausybė Sveikatos apsaugos ministerijos siūlymui įsigyti 1,24 milijono vakcinos nuo koronaviruso dozių iš jas kuriančių farmacijos kompanijų "BioNTech" ir "Pfizer", 1,86 milijono dozių pirkimui iš farmacijos bendrovės "AstraZeneca", 1,24 milijono dozių pirkimui iš "Janssen Pharmaceuticalica NV" ir 1,5 milijono dozių vakcinos nuo koronaviruso iš farmacijos kompanijų "Sanofi" ir "GSK".

  Vyriausybė ketina įsigyti tokį vakcinų kiekį, kad paskiepytų 70 procentų šalies gyventojų.

  Pastaruoju metu Lietuvoje labai padidėjo sergamumas koronavirusu. Lapkričio 7 dieną visoje respublikoje įvestas karantinas, kuris tęsis tris savaites. Šalies valdžia neatmeta griežtesnių apribojimų, jei įvestos priemonės neužkirs kelio infekcijos plitimui.

  Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje nustatyta daugiau nei 58,2 milijono infekcijos atvejų, daugiau nei 1,38 milijono žmonių mirė.

  Naujas visuotinis karantinas Lietuvoje
  © Sputnik
  Naujas visuotinis karantinas Lietuvoje
  Temos:
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1129)

  Dar šia tema

  Lietuvos vyriausybė pritarė dar dviejų COVID-19 vakcinų pirkimui
  Kova su netikslia informacija: paskelbti svarbiausi faktai apie vakcinas nuo COVID-19
  PSO paskelbė numatomą vakcinos nuo koronaviruso tiekimo pradžios laiką
  Tikrasis Izraelio ir Vengrijos "vakcinacijos nacionalizmas"  
  Gamintojas įvardijo Amerikoje kuriamos vakcinos kainą
  Tegai:
  vakcina, koronavirusas, Lietuva

  Svarbiausios temos