19:13 2021 Sausio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.2101
 • RUB89.0850
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1129)

  Jei prekybos centrai nesusitvarkys su pirkėjų srautais, bus svarstoma galimybe neleisti dirbti arba riboti prekybos centrų darbą kažkurią savaitgalio dieną

  VILNIUS, lapkričio 23 — Sputnik. Šalyje ir toliau augant užsikrėtusiųjų COVID-19 asmenų skaičiui, laikinai einantis sveikatos apsaugos ministro pareigas Aurelijus Veryga spaudos konferencijos metu pranešė, kad kitą savaitę gali būti priimtas sprendimas taikyti papildomus apribojimus prekybos centrams.

  "Buvo aiškiai pasisakyta, kad jeigu šią savaitę situacija nesikeis, kitą savaitę Vyriausybė yra nusiteikusi priimti sprendimus dėl prekybos centrų apribojimų, taip, kaip tai buvo padaryta Latvijoje", – teigė Veryga.

  Pasak jo, jei prekybos centrai nesusitvarkys su pirkėjų srautais, vienas iš siūlymų bus neleisti arba riboti dirbti kažkurią savaitgalio dieną. "Tikėkimės, kad prekybos centrai šią žinią išgirs ir bus pasistengta tinkamai kontroliuoti žmonių srautus", – pridūrė jis.

  Veryga pažymėjo, kad didžiausią problemą kelia ne mažos parduotuvės, tačiau didieji prekybos centrai, kurie tapo traukos centrais.

  "Problema yra ne mažosios parduotuvės, kurios prekiauja, kad ir ne maisto produktais, bet didieji prekybos centrai, kurie savaitgaliais, neveikiant pramogoms, tampa traukos centrais. Ypatingai prieš Kalėdas, kada žmonės keliauja pirkti dovanų", – aiškino sveikatos apsaugos ministras.

  Per pastarąją parą Lietuvoje buvo nustatyta 1192 naujų koronaviruso atvejų. Šiuo metu patvirtintų atvejų skaičius respublikoje nuo pandemijos pradžios yra 48 226 žmonės. Pasveiko 11032 žmonės, mirė 392 pacientai.

  Dėl blogėjančios epidemiologinės situacijos valdžia lapkričio 7 dieną trims savaitėms įvedė karantiną.

  Latvijoje nuo lapkričio 14 dienos išeiginėmis ir šventinėmis dienomis prekybos centruose veikiančių ūkinių prekių ir baldų parduotuvių veikla yra nutraukta.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1129)

  Dar šia tema

  Karantinas gali būti pratęstas dar trims savaitėms
  Lietuvoje koronaviruso atvejų per parą sumažėjo perpus
  Lietuvos vyriausybė pritarė dar 1,4 mln vakcinų nuo koronaviruso dozių pirkimui
  Nusiteikęs pozityviai: Zelenskis pagijo nuo koronaviruso
  Estijoje persirgę COVID-19 gali turėti problemų dėl darbo
  Tegai:
  Lietuva, COVID-19

  Svarbiausios temos