16:57 2021 Sausio 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.2114
 • RUB91.7258
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Latvijoje konditerijos įmonės savininkas ir dar du vyrai įtariami prekyba žmonėmis, pinigų plovimu ir kūno sužalojimu

  VILNIUS, lapkričio 23 — Sputnik. Mažmeninės prekybos tinklas "Iki" Lietuvoje atsisakė pirkti Latvijos konditerijos įmonės "Adugs" produkciją dėl įmonės vadovo sulaikymo įtariant prekyba žmonėmis, praneša bendrovės spaudos tarnyba.

  "Būdami socialiai atsakinga bendrove, tiek sau, tiek visiems partneriams keliame aukščiausius profesinius ir etinius veiklos standartus. Tai jau ne pirmas atvejis, kai esame priversti priimti tokį principingą sprendimą ir stabdyti partnerystę, tačiau, kol nėra daugiau informacijos, dirbti kartu toliau negalime", — pasakė komunikacijos skyriaus vedėja Vaida Budrienė.

  Parduotuvėse jau esantys konditerijos gaminiai bus išparduoti, tačiau naujų užsakymų nebus, kol atsakingos Latvijos valdžios institucijos nepaskelbs savo sprendimo, sakoma pranešime.

  Be to, prekybos tinklai "Rimi" ir "Maxima" visose Baltijos šalyse atsisakė pirkti "Adugs" produkciją, praneša Sputnik Latvija.

  Latvijoje konditerijos įmonės savininkas, o taip pat dar du vyrai, įtariami prekyba žmonėmis, pinigų plovimu ir kūno sužalojimu. Įtariamųjų atžvilgiu pradėtas baudžiamasis procesas.

  Tyrimo metu buvo nustatyta, kad vienoje iš Latgalos konditerijos įmonių buvo išnaudojamas trečiosios valstybės piliečių darbas. Iš darbininkų buvo atimti dokumentai ir jiems nebuvo mokamas visas atlyginimas, tuo tarpu darbdavys jiems grasino išsiuntimu iš šalies. Pažymima, kad prieš juos buvo naudojama fizinė jėga.

  Tegai:
  Lietuva, Latvija

  Svarbiausios temos