16:04 2021 Sausio 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.2114
 • RUB91.7258
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1186)

  Specialisto teigimu, šiuo metu pateikiama vien sausa statistikos komunikacija, o reikia atskiros švietimo kampanijos, kad patys žmonės norėtų prisidėti prie pandemijos valdymo

  VILNIUS, lapkričio 23 — Sputnik. Buvęs Užkrečiamųjų ligų ir AIDS (ULAC) vadovas Saulius Čaplinskas pareiškė, jog Lietuvoje karantino poveikio nematyti, nes trūksta atviros komunikacijos ir švietimo. Apie tai jis parašė savo Facebook paskyroje.

  Čaplinsko teigimu, valdžios įvestų ribojimų tokia apimtimi, kaip yra dabar, pakanka.

  "Visgi, jeigu taikomos karantininės priemonės neduoda norimo epidemiologinio rezultato, vadinasi, arba priemonės ne tos, arba visuomenė jų nepalaiko, nes kažko nesupranta. Greičiau peršasi mintis, kad visuomenė nepalaiko, todėl reikia kitaip dirbti su visuomene — keisti komunikacijos strategiją, tai yra pradėti tinkamai šviesti ir mokyti žmones", — pareiškė Čaplinsko.

  Pasak specialisto, dabar tai nevyksta, nes yra susikoncentruota vien į sausą statistikos komunikaciją, o ne į atsakymus žmonėms "kodėl?".

  Čaplinskas pažymi, jog šviesti žmones, tai nereiškia vieno politiko komunikuojančio apie draudimus kalbėjimas, bet tai atskira švietimo kampanija, kurioje prevencines žinutes skleidžia visuomenei žinomi žmonės, ekspertai, profesionalai, medikai. Pasak specialisto, tokie dalykai numatyti ir rekomenduojami Pasaulio sveikatos organizacijos parengtoje COVIDo komunikacijos strategijoje dar pavasarį.

  "Dabar, tiesiog kuo skubiau reikia atsigręžti į žmones ne su bizūnu, karantinu ar kitais draudimais, o su atvira komunikacija ir švietimu, kad patys žmonės norėtų prisidėti prie pandemijos valdymo. Kitaip, rezultatų nebus, banguosime nuo karantino prie atlaisvinimo ir vėl prie karantino, net ir turint vakciną, ypač kai kas antras neketina ja skiepytis", — pažymėjo specialistas.

  Per pastarąją parą Lietuvoje buvo nustatyta 1192 naujų koronaviruso atvejų. Šiuo metu patvirtintų atvejų skaičius respublikoje nuo pandemijos pradžios yra 48 226 žmonės. Pasveiko 11032 žmonės, mirė 392 pacientai.

  Dėl blogėjančios epidemiologinės situacijos valdžia lapkričio 7 dieną trims savaitėms įvedė karantiną. Tačiau šiuo metu Sveikatos apsaugos ministerija siūlo pratęsti visuotinį karantiną dėl COVID-19 iki gruodžio vidurio.

  Naujas visuotinis karantinas Lietuvoje
  © Sputnik
  Naujas visuotinis karantinas Lietuvoje

   

  Temos:
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1186)

  Dar šia tema

  Čaplinskas suabejojo ​​duomenimis apie gydytojų, sergančių COVID-19, skaičių Lietuvoje
  Sveikatos apsaugos ministras papasakojo, už ką iš tikrųjų atleido ULAC vadovą
  "Turėk drąsos": protestas prieš kaukių dėvėjimą Vilniuje
  Tegai:
  Lietuva, Saulius Čaplinskas, karantinas

  Svarbiausios temos