03:26 2021 Kovo 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.1866
 • RUB88.7408
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Pokyčiai buvo užfiksuoti ne tik respublikoje, bet ir Pietų bei Vidurio Europoje, pranešė Hidrometeorologijos tarnyba

  VILNIUS, lapkričio 24 — Sputnik. Bendrasis ozono sluoksnio kiekis virš Lietuvos teritorijos sumažėjo iki 238 Dobsono vienetų. Apie tai pranešė Hidrometeorologijos tarnyba (LHMT).

  Neris Vilniuje
  © Sputnik / Владислав Адамовский

  Šis rodiklis buvo nustatytas praėjusį penktadienį.

  Pasak LHMT Meteorologinių stebėjimų skyriaus vyresniosios specialistės Marilės Kosaitės, tai yra 20 procentų mažiau nei šios dienos daugiametis vidurkis.

  "Toks kiekis dar nėra laikomas ozono skyle, o sumažėjimas rudens — žiemos laikotarpiu yra dėsningas, nes per vasarą esant didesniam saulės aukščiui, intensyvesnei spinduliuotei ozonas buvo smarkiau ardomas. Per visą stebėjimų laikotarpį (nuo 1993 metų) virš Lietuvos teritorijos mažiausias užregistruotas ozono kiekis buvo 202 Dobsono vienetai", — pasakė ji.

  Tokie pokyčiai buvo užfiksuoti ne tik Lietuvoje: ozono sluoksnio depresija stebima virš pietinės ir centrinės Europos. Numatoma, jog panašus ozono kiekis išliks artimiausią parą, tada palaipsniui vėl didės ir kitos savaitės pradžioje turėtų atitikti daugiametį kiekį. Šiuo laikotarpiu į Žemę patenkantis ultravioletinių Saulės spindulių srautas yra mažas, todėl ozono sluoksnio suplonėjimas dabar žmonių sveikatai didesnio pavojaus nekelia.

  Tegai:
  Lietuva

  Svarbiausios temos