11:43 2021 Sausio 16
Tiesioginis eteris
 • USD1.2123
 • RUB89.0364
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Gydymo įstaiga dalyvauja tarpvalstybinio bendradarbiavimo programoje bendradarbiaudama su paliatyviosios pagalbos ligonine Klaipėdoje

  VILNIUS, lapkričio 25 — Sputnik. Medicininė įranga paliatyviam skyriui bus nupirkta Kaliningrado miesto ligoninei Nr. 2 pagal Lietuvos ir Rusijos tarpvalstybinio bendradarbiavimo 2014–2020 metų programą, praneša Kaliningrado srities vyriausybės spaudos tarnyba.

  Pažymima, kad gydymo įstaiga programoje dalyvauja bendradarbiaudama su paliatyviosios pagalbos ligonine Klaipėdoje ir projektu "Slaugos ir paliatyviosios pagalbos paslaugų plėtra pasienio teritorijose". Bendras biudžetas sudaro daugiau nei 986 tūkst. eurų.

  Lietuvos pusė pusę sumos skirs ligoninės patalpų atnaujinimui ir įrangos įsigijimui. Savo ruožtu Kaliningrado ligoninė atnaujins ir papildys įrangą paliatyviems pacientams: planuojama įsigyti anestezijos kompleksą, pacientų monitorius, defibriliatorių monitorių, automatinį kraujo analizatorių, rentgeno ir ultragarso aparatus, vaizdo endoskopinę sistemą ir centralizuotą medicininių dujų ir vakuumo tiekimo sistemą.

  Projekto dalyviai iš Kaliningrado ir Klaipėdos susitiko tarptautinėje internetinėje konferencijoje "Geriausia veiksmingos paliatyviosios pagalbos praktika ES". Buvo pateikti pranešimai apie įvairius paliatyviosios pagalbos aspektus. Taip pat paliesti bendravimo su slaugomu pacientu ir jo šeima, savanorių dalyvavimo klausimai.

  Gydytojų iš Kaliningrado ir Klaipėdos projektas yra vienas iš 39 projektų, paskelbtų Lietuvos ir Rusijos tarpvalstybinio bendradarbiavimo programoje 2014-2020 metais. Programą bendrai finansuoja Europos Sąjunga ir Rusija. Visų projektų biudžetas siekia 27,2 milijono eurų.

  Tegai:
  Lietuva, Kaliningradas

  Svarbiausios temos