09:36 2021 Sausio 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.2123
 • RUB89.0364
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Tuo tarpu visi analizėje panaudoti duomenys yra nuasmeninti — individualių vartotojų ar jų judėjimo įpročių iš duomenų išskirti neįmanoma

  VILNIUS, lapkričio 26 — Sputnik. Atlikta duomenų analizė rodo, kad karantino metu sumažėjo didžiųjų prekybos centrų lankytojų skaičius, teigiama "Tele2" pranešime.

  Be to, dešimtadaliu sumažėjo kelionių tarp miestų.

  "Didieji duomenys rodo, kad karantinas turėjo įtakos žmonių judėjimui. Matome, kad gyventojai apribojo savo tarpmiestines keliones ir lankymąsi prekybos centruose", — teigia "Tele2" generalinis direktorius Baltijos šalims ir Vokietijai Petras Masiulis.

  Pabrėžiama, kad karantinas paveikė klientų srautus pagrindinėse prekybos vietose. Išanalizavus didžiuosius prekybos centrus, tokius kaip "Akropolis", "Ikea", "Panorama", "Ozas" matyti, kad lankytojų skaičius sumažėjo 25 proc.

  Vilnius, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Владислав Адамовский

  Tuo pačiu pažymima, kad taip pat matyti, jog prasidėjus antrajam karantinui tapo retesnės tarpmiestinės kelionės. Keliaujančių tarp miestų žmonių skaičius sumažėjo 10 proc.

  Analizė atlikta pagal telefonų buvimo vietos duomenis.

  Pabrėžiama, kad mobiliojo ryšio telefono buvimo vietą apytiksliai nustatyti įmanoma dėl nuolatinio ryšio bokštų ir išmanaus įrenginio informacijos keitimosi. Apjungus įrenginių buvimo vietos informaciją ir vietovės plotą, galima įvertinti, kiek mobiliųjų telefonų tenka ploto vienetui. Taip pat galima stebėti telefonų migraciją iš vienos vietovės į kitą. 

  Tuo tarpu visi analizėje panaudoti duomenys yra nuasmeninti — individualių vartotojų ar jų judėjimo įpročių iš duomenų išskirti neįmanoma. 

  Dar šia tema

  Vyriausybei siūloma pratesti karantiną iki gruodžio 17 dienos
  Čmilytė abejoja, ar privaloma Seimo narių izoliacija nepažeidžia Konstitucijos
  Tegai:
  karantinas, Tele2

  Svarbiausios temos