06:10 2021 Sausio 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.2123
 • RUB89.0364
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Tauragėje veikianti odontologijos klinika dvejus metus savo darbuotojams dalį darbo užmokesčio mokėjo vokeliuose

  VILNIUS, lapkričio 26 — Sputnik. Atliktame ikiteisminiame tyrime, kuriame odontologijos klinika bei jos direktorius buvo įtariami vokeliuose išmokėję beveik 47 tūkst. eurų darbo užmokesčio, padėtas taškas, rašo Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT).

  Tyrimo duomenimis, Tauragėje veikianti odontologijos klinika dvejus metus savo darbuotojams dalį darbo užmokesčio mokėjo neoficialiai. Nustatyta, kad 14-ai darbuotojų buvo papildomai išmokama ir neapskaitoma atlyginimų iš viso už beveik 47 tūkst. eurų.

  Tokiu būdu į valstybės biudžetą nebuvo sumokėta per 35 tūkst. eurų mokesčių — daugiau nei 13 tūkst. eurų gyventojų pajamų mokesčio ir beveik 22 tūkst. eurų Valstybinio socialinio draudimo fondo įmokų.

  Įtarimai dėl apgaulingo buhalterinės apskaitos tvarkymo ir neteisingų duomenų apie pajamas pateikimo buvo pareikšti bendrovės direktoriui ir juridiniam asmeniui — pačiai uždarajai akcinei bendrovei.

  Tyrimo metu įtariamieji pripažino savo kaltę ir buvo atleisti, esant Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 40 straipsnyje nustatytų sąlygų visumai: teisiami pirmą kartą, visiškai atlygino valstybei padarytą žalą, kuri siekia per 35 tūkst. eurų, – todėl byla buvo nutraukta.

  Įtariamieji — bendrovės direktorius ir juridinis asmuo atleisti pagal laidavimą, perduodant laiduotojo atsakomybėn be užstato, nustatant vienų metų laidavimo terminą.

  Be to, skirtos baudžiamojo poveikio priemonės – įmokos į Nukentėjusių nuo nusikaltimų asmenų fondą: bendrovės direktoriui — 2 000 eurų, bendrovei — 20 000 eurų.

  Dar šia tema

  Sučiupti NT plėtotojai, nesumokėję beveik ketvirčio milijono PVM
  Sučiuptas nelegaliai statybos darbus vykdęs klaipėdietis
  ES paramą apgaule gavę asmenys stos prieš teismą
  Tegai:
  odontologija, atlyginimas vokeliuose, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT)

  Svarbiausios temos