03:03 2021 Sausio 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.2143
 • RUB91.2538
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Kontrabanda, dokumentų klastojimas ir kiti įvykiai Lietuvos pasienyje (377)

  Dėl neteisėto akcizinių prekių gabenimo pažeidžiant nustatytą tvarką pradėta administracinė teisena

  VILNIUS, lapkričio 26 — Sputnik. Aleksandro Barausko užkardos pasieniečiai Čepkelių rezervate sulaikė du Šalčininkų rajono gyventojus, gabenusius 2000 pakelių kontrabandinių cigarečių, rašo Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

  Trečiadienį VSAT pareigūnai netoli Varėnos rajono Katros kaimo pastebėjo ir sulaikė du įtartinus asmenis su nešuliais. Ši vieta yra pasienio ruože, Čepkelių valstybiniame gamtiniame rezervate.

  Nustatyta, kad 20-ties ir 34-erių Šalčininkų rajono gyventojai gabeno keturis surištus ir savadarbėmis petnešomis sukabintus ryšulius. Juose buvo 2000 pakelių cigarečių "Fest" su Baltarusijos akcizo ženklais.

  Abu pažeidėjai valstybės sienos apsaugos zonoje buvo be asmens tapatybę patvirtinančių dokumentų ir privalomų pasieniečių leidimų. Be to, kontrabandininkai neturėjo Čepkelių rezervato direkcijos leidimų patekti į šią saugomą vietovę.

  Dėl neteisėto akcizinių prekių gabenimo pažeidžiant nustatytą tvarką pradėta administracinė teisena. Už šį nusižengimą 20-mečiam kontrabandininkui gresia bauda nuo 5200 iki 6000 eurų. Kitas Šalčininkų rajono gyventojas su kontrabanda įkliuvo jau antrą kartą, jam gresia bauda nuo 5760 iki 6000 eurų.

  Abiem kontrabandininkams administracine tvarka reikės atsakyti ir už patekimą į valstybės sienos apsaugos zoną be leidimų. Toks nusižengimas užtraukia įspėjimą arba baudą nuo 40 iki 90 eurų.

  Temos:
  Kontrabanda, dokumentų klastojimas ir kiti įvykiai Lietuvos pasienyje (377)

  Dar šia tema

  Pasieniečiai sulaikė automobilį ir du krovinius nelegalių cigarečių
  Pasieniečiai sulaikė du kauniečius su 2500 pakelių cigarečių
  Dokumentų patikrai pasienyje bus pasitelktas dirbtinis intelektas 
  Tegai:
  cigarečių kontrabanda, Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT)

  Svarbiausios temos