19:49 2021 Kovo 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.1938
 • RUB88.8807
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1484)

  Numatyta, jog grupiniai užsiėmimai galės būti vykdomi tik laikantis grupių izoliacijos principo, o užsiėmimų lankytojai privalės nuolatos lankyti tą pačią grupę

  VILNIUS, lapkričio 27 — Sputnik. Keičiasi socialinių įstaigų veiklos organizavimo tvarka, praneša Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

  Pažymima, kad operacijų vadovo sprendimu numatyta, jog grupiniai užsiėmimai galės būti vykdomi tik laikantis grupių izoliacijos principo, o užsiėmimų lankytojai privalės nuolatos lankyti tą pačią grupę. 

  Teigiama, kad po pakeitimų ir toliau lieka nuostata, jog socialinės globos įstaigas, kurios skirtos senyvo amžiaus ir neįgaliems asmenims, įskaitant vaikų globos namus, teikiančius stacionarias ilgalaikės (trumpalaikės) socialinės globos paslaugas, šeimynas, grupinio ir bendruomeninio gyvenimo namus lankyti gali tik asmenys, neturintys ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymių, tokių kaip karščiavimas, kosulys ar pasunkėjęs kvėpavimas ir pan. 

  "Pagal naująją tvarką yra numatyta, jog grupiniai užsiėmimai socialinių paslaugų įstaigose, teikiančiose dienos ir trumpalaikės socialinės globos ar socialinės priežiūros (užimtumo) paslaugas ir nesusijusias su apgyvendinimu (pvz. dienos centrus), turės būti vykdomi maksimaliai laikantis grupių izoliacijos principo, o paslaugų gavėjai privalės lankyti nuolatos tą pačią užsiėmimų grupę", — teigiama pranešime.

  Pabrėžiama, kad naujoje tvarkoje išlieka reikalavimas užtikrinti pakankamą laiko tarpą tarp skirtingų grupių veiklų, per kurį patalpos turi būti išvėdinamos, o dažnai liečiami paviršiai patalpose nuvalomi ir sudaromos sąlygos, kad skirtingose grupėse esantys paslaugų gavėjai nekontaktuotų tarpusavyje.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1484)

  Dar šia tema

  ES vaistų agentūra patvirtina derybas dėl "Sputnik V" vakcinos
  VMVT informuoja apie pirmąjį koronaviruso atvejį audinių ūkyje
  Tegai:
  Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), koronavirusas

  Svarbiausios temos