13:28 2021 Sausio 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.2064
 • RUB89.5913
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1120)

  Kol vyksta pirkimas, jo biudžetas neatskleidžiamas, kad tiekėjai konkuruotų tarpusavyje, o ne taikytų į pirkimo biudžetą

  VILNIUS, lapkričio 27 — Sputnik. Ekstremalių sveikatai situacijų centras (ESSC) paskelbė apie vakcinacijai ir vakcinos laikymui reikalingų priemonių pirkimus, praneša Sveikatos apsaugos ministerija.

  Pabrėžiama, kad ketinama įsigyti vakcinoms nuo koronaviruso saugoti reikiamus šaldiklius ir asmens apsaugos priemones.

  Pranešime teigiama, kad Centriniame viešųjų pirkimų portale (CVPP) paskelbta apie šaldiklių, užtikrinančių itin žemą temperatūrą ir skirtų vakcinų laikymui, pirkimą. 

  "Minimali reikalaujama šaldiklio talpa yra 700 litrų. Viename tokios talpos šaldiklyje galima saugoti daugiau nei 325 tūkst. vakcinos dozių, tad dvejuose planuojamuose įsigyti šaldikliuose bus galima laikyti per 650 tūkst. vakcinos dozių", — teigiama pranešime.

  Tuo pačiu SAM teigia, kad šaldikliai bus reikalingi tik daliai vakcinų, kurioms reikia labai žemos temperatūros, o 2-8 laipsnių šalčio išlaikymui ministerija turi atskirą tokį temperatūros lygį išlaikančią patalpą.

  Kol vyksta pirkimas, jo biudžetas neatskleidžiamas, kad tiekėjai konkuruotų tarpusavyje, o ne taikytų į pirkimo biudžetą.

  Aiekiant tinkamai atlikti šalies gyventojų vakcinaciją, ESSC organizuoja ir šiam procesui reikalingų priemonių pirkimą už daugiau nei 570 tūkst. eurų. 

  Per Centrinės pirkimų organizacijos katalogą yra perkama 125 tūkst. vnt. vienkartinių kaukių, 2 mln. 400 tūkst. vnt. vienkartinių pirštinių, 1 mln. 200 tūkst. vnt. dezinfekcinių servetėlių adatos dūrio vietai dezinfekuoti ir 4000 natrio chlorido buteliukų po 100 ml. 

  Lietuva siekia įsigyti 70 proc. šalies gyventojų paskiepyti reikalingą vakcinų kiekį, taip pat vakcinų įsigijimus diversifikuoti tarp kelių gamintojų. Toks vakcinų kiekis, medikų nuomone, reikalingas kolektyviniam imunitetui susiformuoti.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1120)

  Dar šia tema

  ES vaistų agentūra patvirtina derybas dėl "Sputnik V" vakcinos
  VMVT informuoja apie pirmąjį koronaviruso atvejį audinių ūkyje
  Tegai:
  koronavirusas, vakcina

  Svarbiausios temos