02:42 2021 Kovo 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.1866
 • RUB88.7408
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1501)

  Praeitą parą  Šiaulių ligoninėje buvo paguldyta 20 pacientų, kurių amžiaus vidurkis nuo 40 iki 60 metų,  visų jų būklė yra rimta

  VILNIUS, lapkričio 27 — Sputnik. Respublikinės Šiaulių ligoninės direktorius Remigijus Mažeika papasakojo apie itin sudėtingą koronaviruso situaciją gydymo įstaigoje. 

  Jo teigimu, pastarąją parą "buvo pramuštas dar vienas dugnas", kai didžioji dalis iš 20 sudėtingos būklės hospitalizuotų asmenų priklauso 40-60 metų amžiaus grupei.

  "Šiandien turiu pasakyti, kad Šiaulių ligoninėje vaizdas visiškai kitoks. Praeitą parą mes pramušėme dar vieną dugną – paguldyta 20 pacientų, kurių amžiaus vidurkis nuo 40 iki 60 metų – absoliuti dauguma. Visų būklės yra rimtos. Rentgenologiškai yra pavirtinti labai sudėtingi plaučių uždegimai, apėmę visus plaučius Taigi situacija tikrai yra rimta. Suprantu, kad visuomenė norėtų girdėti kažkokias geras naujienas, bet nesakyti tiesos šiandien nebegalime. Artėjame prie ribos, kada ligoninės bus perkrautos", – pasakojo ligoninės vadovas spaudos konferencijos metu.

  Respublikinės Šiaulių ligoninės direktorius pabrėžė, kad artėjama prie tos ribos, kai ligoninės bus perkrautos.

  "Jeigu kalbėtumėme apie situaciją regione, vėlgi mes esame turbūt 3–4 savaitės priekyje visos Lietuvos. Tai šiandien visos Telšių ir Šiaulių ligoninės yra atidariusios COVID-19 skyrius. Jie yra užpildyti 80–85 procentų apimtimis. Taigi rezervų yra likę tikrai labai nedaug", – akcentavo Mažeika pažymėjęs, kad visi gydytojai, kiek įmanoma, yra mobilizuoti.

  Penktadienį Statistikos departamentas pranešė, kad per praejusią parą Lietuvoje patvirtinti 2339 nauji koronaviruso atvejai. Tai – rekordinis per parą patvirtintų atvejų skaičius šalyje. Iš viso Lietuvoje patvirtinti 56 095 COVID-19 atvejai. 13 514 žmonės pasveiko nuo ligos, o 41 897 – serga. 

  Šiuo metu ligoninėse gydomi 1776 COVID-19 pacientai, 126 iš jų – reanimacijoje.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1501)

  Dar šia tema

  Čaplinskas papasakojo, kaip galima įveikti COVID-19 pandemiją per šešias savaites
  Analitikai įvertino galimybes grįžti prie seno gyvenimo vakcinos nuo COVID-19 dėka
  Lietuvai gresia medikų trūkumas dėl užsikrėtimo koronavirusu
  Lietuvoje turimų priemonių atsargų COVID-19 testams atlikti gali nepakakti iki Kalėdų
  Lukašenka COVID-19 vadina politine ir ekonomine liga

  Svarbiausios temos